Як лікувати порвані зв'язки. Порівняно зв'язки на нозі.

Зв'язки піддаються травмі в результаті потужної зовнішньої сили, яка змушує рухатися суглоб в незвичному для нього напрямку. В результаті, відбувається розрив тканин. Розрив може бути як повним, так і частковим, але в будь-якому випадку необхідно якомога швидше починати лікувати порвані зв'язки.
Інструкція
1
Якщо пошкодження виникло в області нижніх кінцівок, насамперед необхідно зняти шкарпетки та взуття, так як вони можуть здавлювати місце набряку. Надайте ногам піднесене положення, для цього підкладіть під них подушку або валик скрученої одягу. Захистіть травмовану ділянку від можливих навантажень.
2
У випадках слабкого розтягнення зв'язок з можливим розривом волокон виникає припухлість і незначне крововилив, при цьому суглоб втрачає колишню гнучкість, але в змозі самостійно функціонувати. В цьому випадку пошкоджене місце необхідно зафіксувати гнітючої пов'язкою або еластичним бинтом, накласти шину і охолоджуючий компрес. Для цього можна використовувати хустку, змочений в холодній воді, або обкласти травмовану кінцівку пакетиками з льодом. Ці процедури допоможуть зменшити набряк і больові відчуття.
3
При більш серйозних пошкодженнях зв'язок посилюється крововилив і припухлість, порушується функція суглоба, біль при русі стає сильною. В цьому випадку необхідно забезпечити повний спокій і виключити будь-які фізичні навантаження. Якщо постраждали зв'язки на нозі, то вона повинна постійно перебувати в піднесеному становищі. Обов'язково слід накласти тугу пов'язку, а ще краще зафіксувати пошкоджене місце гіпсовою шиною, яка дозволить виключити будь-який рух, зменшить біль і посприяє швидкому загоєнню тканин. Протягом двох діб до травмованого ділянці необхідно прикладати пакети з льодом. Така процедура сприяє звуженню судин і знімає запальний набряк.
4
Якщо ж в результаті травми порвані кінці зв'язки не стикаються один з одним, виникає западіння тканин або повний розрив, необхідне термінове хірургічне втручання.
5
При частковому відновленні функцій травмованої кінцівки лікувати порвані зв'язки слід за допомогою лікувальної фізкультури, фізіотерапії, протизапальної терапії.