Як заспокоїти дитину, коли вона плаче.

Мама - найважливіша і найскладніша професія на світі. У вас немає вихідних, перерв на каву і лікарняних, ви працюєте щодня і щохвилини. Мама впорається з усім, але коли дитина плаче, навіть вона готова опустити руки. Малюк заходиться від крику і сліз, а ви не можете це припинити. Нерви здають, ви починаєте злитися і вже готові зірватися. Стривайте, а ви пробували його заспокоїти? Чи не підвищити голос і покарати, а саме заспокоїти? Зробити це можна таким чином.
Вам знадобиться
  • Енциклопедія по догляду за дитиною, кімнатний фонтанчик, іграшки, домашні вихованці.
Інструкція
1
Якщо дитина плаче, значить, на те є причина, а от наскільки вона серйозна - мокрий підгузок або бажання вкусити за вухо кота, це вирішувати вже вам. Щоб заспокоїти малюка, спробуйте по порядку усунути причини можливого плачу.
2
Дитина мокрий - пора міняти пелюшки. Навіть якщо в пологовому будинку вам сказали, що сповивати потрібно кожні 2-3 години перед годуванням, це зовсім не означає, що малюк «зробивши свої справи», повинен тихенько чекати наступної зміни підгузника.
3
Малюк голодний - груднички швидко втомлюються, тому можуть засипати прямо на середині годування, чи не наївшись. В цьому випадку зручно годувати малюка на вимогу. Щоб дізнатися, чи вистачає маляті молока, проведіть тест на «мокрі пелюшки».
4
Дитина хоче спати. Перезбуджений крихта не може одразу заснути, хоча і сильно цього хоче. Проявіть терпіння і постарайтеся його заколисати. У такій ситуації помічниками стануть спокійна тиха музика чи дзюркотлива вода - кімнатний фонтанчик або тонкий струмінь напору води у ванній. Наспівуйте колискову, можна навіть злегка вальсувати, заколисуючи дитя. Більше гуляйте на свіжому повітрі і добре провітрюйте приміщення, де спить дитина.
5
Якщо груднічок плаче під час купання, прогулянок, перевдягання, можливо, перший досвід цих процедур був невдалий. Дитина боїться і відчуває дискомфорт. Створіть сприятливі умови, погладьте, говорите ласкаві слова, всі рухи нехай будуть м'якими і плавними. Перші дні новонародженого можна опускати в ванночку разом з пелюшкою, так простіше звикнути до зміни температурного режиму. Іноді дітки плачуть на вулиці, не люблять перебувати в колясці. Спочатку виносьте дитину на руках, заколисувати і кладіть в коляску, так він звикне і перестане боятися.
6
Перевірте, чи не замерз або НЕ перегрівся малюк. Це теж є причиною плачу. Недосвідчені мами все перебільшують і замість однієї сорочечки одягають дві - на всякий випадок.
7
Якщо всі вищеописані причини недоречні, ймовірно, малюк відчуває біль. Це і коліки, і температура, і простуда, і прорізування зубів. В цьому випадку проконсультуйтеся зі своїм педіатром. Не варто займатися самолікуванням.
8
Щоб заспокоїти дитину, коли він вдарився або злякався, скористайтеся наступними порадами: • Візьміть на руки і змініть обстановку, віднесіть в інше приміщення, підійдіть до вікна, погладьте, пошкодуйте. • Розсмішіть дитини - пощекочіте, поносіть «літачком» . • Покажіть улюблену іграшку або домашня тварина, піврічні дітки дуже люблять «іграшки, що рухаються». • Якщо малюк набив шишку - подмімо, для діток це справжнє захоплення, а заодно покарайте «кривдника», який винен.
9
Підросла дитина настійно вимагає саме те, що йому не можна. Скористайтеся фантазією, син хоче кришталевий келих - запропонуйте порожню пластикову пляшку, намагається залізти у вашу скриньку - дайте велику порожню коробку і сховайте в ній іграшки. Це потрібно робити дуже швидко, імпровізація зможе вам допомогти в будь-якій ситуації.
Зверніть увагу
Використання фрази «я куплю тобі все, що ти хочеш» можливе лише в самих крайніх випадках. У дітей дуже швидко розвивається інтерес до покупок.
Корисна порада
Читайте книги з виховання та догляду за дітьми, відвідуйте інтернет-форуми для батьків.