Як видалити віск з килима. Як відтерти віск від свічки з килима.

Як гарні романтичні вечори зі свічками, і як прикро виявляти потім застиглі краплі воску на килимі. Особливо непривабливі яскраві плями від кольорових свічок на світлому ворсі. Втім, будь-які сліди не красять килим. Не засмучуйтеся, біду можна виправити.
Вам знадобиться
  • Лід, ніж, пакет, фен, тканина, праска, паперові серветки або м'яка тканина.
Інструкція
1
Поламайте, покришите застиглий віск руками (можете вдатися до допомоги ножа), ретельно приберіть крихти.
2
Візьміть з морозильної камери лід, помістіть його в целофановий пакет і прикладіть до плями від воску . Потримайте хвилину-другу. Знову пальцями або ножем покришите залишки воску (затверділий під льодом, він легко буде кришитися). Прибирайте крихти.
3
Увімкніть домашній фен і, направивши струмінь гарячого повітря на воскове пляма на килимі, розігрійте це місце. Періодично під час роботи фена промокайте пляма паперовою серветкою або м'якою тканиною (наприклад, марлею).
4
Якщо пляма все ще видно або відчувається при дотику, накрийте його паперовою серветкою і пройдіться по цьому місцю гарячою праскою. Повторюйте, поки весь віск не перейде на серветку. Увага! - Цей спосіб не можна застосовувати, якщо віск на килимі від кольорової свічки, барвник в'їсться в ворс.
5
Заперіть пошкоджене воском місце або весь килим. Можна пилососом з відповідними режимами роботи, можна руками (нанесіть мильну піну на килим і прочистите щіткою, потім пройдіться чистою щіткою, вмочуючи її в чисту воду).
Корисна порада
Якщо нічого не допомогло, і пляма від розлитого воску залишилося, здайте килим в хімчистку.
Будь-яка господиня приділяє особливу увагу стану килимових покриттів в своєму будинку. Адже так хочеться, щоб чистий, м'який і пухнастий ворс залишався таким завжди. Тому будь-яке забруднення килима потрібно сприймати серйозно. Особливо якщо це воскові плями. Домашня вечірка або навіть тихий сімейний вечерю при свічках можуть стати джерелом подібної неприємності. Найголовніше при чищенні килима від воскових плям - не хапатися за перше-ліпше засіб. Інакше результат може вас засмутити. Як зчистити віск, не зіпсувавши килим?
Вам знадобиться
  • - ніж;
  • - щільна альбомна папір або картон;
  • - ножиці;
  • - праска;
  • - спрей для заморозки;
  • - вбираюча тканина;
  • - м'яка щітка;
  • - рідкий миючий засіб.
Інструкція
1
Після попадання воску на килим не поспішайте витерти його в ту ж секунду чимось, що попадеться під руку. Гарячий віск лише розмаже по килиму, і вам доведеться в підсумку очищати від нього велику поверхню покриття. Постарайтеся також не розплющив воскове пляма, щоб не втиснути його ще глибше в ворс. Дайте воску охолонути і затвердіти.
2
Килими з жорстким щільним ворсом менше піддані впливу шкідливих впливів, на відміну від пухнастих і длінноворсний килимових покриттів. Тому, якщо потерпілий килим не білого кольору і має жорсткий ворс, використовуйте метод «гарячого» видалення воску. Для початку негострим ножем зріжте верхівку воскового плями з килима , сильно не натискаючи, щоб не пошкодити ворс.
3
Візьміть аркуш цупкого альбомного паперу або картону і виріжте посередині ножицями отвір діаметром на 3-4 мм більше, ніж воскове пляма. Розміри самого листа повинні бути разу у два більше заснування вашого праски. Увімкніть праску і нагрійте його до температури проглаживания синтетичних тканин. Накладіть на воскове пляма шматок добре вбирає тканини. На тканину помістіть паперовий шаблон, при цьому ретельно зіставте вирізаний отвір з восковим плямою. Пропрасуйте праскою тканину, що закриває пляма протягом 5-8 секунд. Слідкуйте, щоб праска не стикався з килимовим покриттям, а віск не злипався з тканиною. Після прожитку тканини воском, зніміть паперовий шаблон і тканина.
4
Пухнасті килими з довгим ворсом не бажане піддавати обробці праскою, є велика ймовірність зіпсувати саме покриття. Тому використовуйте альтернативний засіб очищення за допомогою заморозки воскового плями. Зробіть такий же паперовий шаблон з колом посередині, як описано вище і накладіть його на пляму. Нанесіть на пляму спеціальний спрей для заморозки, направляйте його струмінь точно на забруднену ділянку килима . Після заморозки обробленої ділянки зніміть папір і акуратно розбийте пляма тупим предметом на маленькі осколки. Вони самі відлетять від ворсу. Ретельно пропилесосьте забруднену ділянку килима .
5
Після очищення воскового плями з допомогою м'якої щітки промийте рідким миючим засобом окремо місце забруднення, а потім і весь килим.
Корисна порада
Для очищення килима від брудних плям небажано використовувати агресивні хімічні засоби.