Як виміряти різьбу.

При виготовленні конструкцій, в яких використовуються різьбові з'єднання, часто доводиться підбирати болти і гайки так, щоб їх різьба збігалася за своїми параметрами. Для вимірювання різьби існують спеціальні пристосування.
Вам знадобиться
  • Різьбові шаблони, різьбові калібри, різьбовій мікрометр
Інструкція
1
Для вимірювання кроку різьби використовуйте спеціальний різьбовій шаблон. Він являє собою набір пластинок, на яких нанесені зубці; крок різьби, відповідний конкретному шаблоном, позначений на площині пластини. Набір шаблонів з різним кроком скріплюється в касету. За допомогою нарізного шаблону можна виміряти тільки значення кроку різьби, величину відхилення він не вимірює. Щоб визначити крок різьби на конкретному виробі, прикладіть шаблон до різьби, підбираючи той, який буде їй точно відповідати.
2
Для комплексної оцінки правильності виконаної різьби на деталі використовують різьбові калібри. Такі калібри існують для контролю як зовнішньої, так і внутрішньої різьби. Перед використанням калібру перевіряються деталі очистіть від стружки і забруднень. З калібром необхідно звертатися обережно, не допускаючи появи на різьбовій поверхні подряпин.
3
При вимірі елементів різьби зовнішнього та внутрішнього діаметрів використовуйте різьбовій мікрометр. Мікрометр має в шпинделі і п'яті отвори, в які встановлюються комплекти змінних вставок. Вставки відповідають вимірюваним елементам різьблення і її величині. Закріпіть мікрометр в стійці, налаштуйте по шаблону або еталону різьби. Похибка вимірювань становить до 1 мм.