Як лікувати опік у дитини.

Цікаві діти часто стають жертвами побутових травм - опіків . Якщо відбулося таке нещастя, треба проявити оперативність і доставити дитини в лікарню, дотримуючись правила першої допомоги і транспортування.
Інструкція
1
При опіку, в першу чергу, необхідно швидко припинити дію високих температур на дитини. Якщо на ньому тліє одяг, її треба зірвати або загасити прямо на ньому холодною водою або покривалом. Покладіть постраждалого на зручне місце і огляньте ушкодження. Залежно від їх тяжкості має надаватися перша допомога.
2
При легкому ожоге.Поместіте обпечену ділянку тіла під струмінь холодної води, доти, поки дитина не скаже, що йому стало легше. Прикладіть на поверхню марлю з льодом і відвезіть хворого до медичного закладу.
3
При важкому ожоге.Охлаждайте уражену ділянку холодною водою хвилин 10-15. Зніміть з дитини одяг в районі опіку, крім тієї, яка прилипла до шкіри. Поверхню опіку прикрийте стерильною марлею або просто чистою ганчіркою. Якщо дитина у свідомості, змочуйте йому губи холодною водою, але пити не давайте. Можливо, йому знадобиться хірургічне втручання. Якщо потерпілий знаходиться без свідомості, стежить за його серцебиттям і диханням. Відразу ж викликайте «швидку допомогу».
4
Сонячний ожог.Прі довгому перебуванні під прямими променями сонця можна отримати сонячний опік. Виражається він в сильному почервонінні шкіри, больових відчуттях в області опіку. В цьому випадку помістіть дитини в тінь і протріть уражені ділянки шкіри холодною водою. Якщо крім почервоніння ніяких пухирів і висипань на шкірі немає, то пошкоджені місця можна змастити спеціальним кремом від сонячних опіків (Пантенол).
Зверніть увагу
При опіках ні в якому разі не можна відкривати пухирі і віддирати шкіру. Так можна занести інфекцію і отримати шрами. Чи не намастіть важкий опік ніякими мазями і спиртом. Чи не накладайте на рану пластир: знімаючи його, ви завдасте додаткову травму.