Як заклеїти пуховик.

Пуховик практичний і зручний, носити його можна в місті і туристичному поході. Служити він може довго, оскільки зазвичай зшитий з такої тканини, якої знесенню практично немає. Єдине, що йому серйозно загрожує - механічні пошкодження. Закласти утворилися діри можна різними способами, але найкраще їх заклеїти, оскільки в цьому випадку пух НЕ БУДЕ вилазити назовні.
Вам знадобиться
  • Клей залежить від складу тканини. Можна використовувати AQUASURE, "Момент Кристал", "Супермомент", "БФ-6". Також буде потрібно ремонтний клапоть, який зазвичай додається до куртки, і скотч.
Інструкція
1
Огляньте ушкодження. Якщо порваний або порезан тільки зовнішній шар тканини, можна спробувати обійтися без клею. Все залежить від місця пошкодження. В деяких випадках можна зробити аплікацію, приклеїти фірмовий лейбл або зробити декоративний шов. Якщо ж такої можливості немає, а пошкодження з рівними краями - виріжте відповідний за розміром шматок такої ж тканини, змастіть його клеєм "БФ-6" із зовнішнього боку (такий же, як зовнішня сторона пуховика), вкладіть під краю прорізи. Поєднайте краю прорізи і притисніть.
2
Якщо краї дірки нерівні, доведеться проводити капітальний ремонт. Тут можливі два варіанти: пошкодження велике, але внутрішній шар не прорізаний, або найсерйозніший випадок - прорізаний внутрішній шар і пух виліз назовні.
3
Викроїте з ремонтного клаптя 2 заплатки. Якщо розмір пошкодження значно більше - використовуйте чохол або підберіть відповідну тканину. Ретельно очистіть тканину від пуху. Це можна зробити за допомогою шматка скотча. Приклейте його з внутрішньої сторони ушкодження, але не притискайте, а тут же зніміть. Те ж саме можна зробити і з зовнішнього боку. Пушинки залишаться на клейовому шарі.
4
Змастіть поверхню внутрішньої заплатки клеєм. Вкладіть її в дірку, розправте краю ушкодження і притисніть. Дайте клею висохнути. Змастіть клеєм виворітну сторону зовнішньої заплатки і накладіть її на пошкодження.
Зверніть увагу
Невелике пошкодження можна заклеїти просто скотчем, акуратно приклеївши його з внутрішньої сторони і поєднавши краю розрізу.
Корисна порада
Якщо ні ремонтного клаптя, можна використовувати компресійний чохол, який зазвичай шиється з тієї ж тканини.