Як лікувати отруєння у дітей.

Маленькі діти можуть отруїтися абсолютно звичними в побуті речами - миючим засобом, духами, алкоголем. З появою в домі юного дослідника, вся хімія повинна знаходитися в недоступному для нього місці. Перша допомога при отруєнні виявляється виходячи з речовини, яка з'їла або випив дитина.
Інструкція
1
Ознаки отравленія.Еслі на тлі повного здоров'я дитина раптом став млявий, апатичний, скаржиться на головний біль і болі в шлунку або горлі, уважно огляньте і розпитайте малюка, що він пив або їв. Ознакою вживання лужних засобів може стати слід опіку навколо рота. Побутова хімія з отдушками може сильно пахнути, тому понюхайте дитини. При перших же підозрах на отруєння викликайте «швидку допомогу».
2
До приїзду лікарів покладіть дитину так, щоб голова знаходилася вище тулуба і трохи повернена вбік. У потерпілого може початися блювота. Її можна викликати самостійно, дратуючи корінь язика. Маленьким дітям до трьох років можна дати випити розчин ложки солі на 200 мл теплої води. Він викликає блювоту і спазм пілоричного сфінктера, перешкоджаючи потраплянню отрути в кишечник. Після блювоти дайте дитині активоване вугілля і знову викличте блювоту. Таку процедуру необхідно повторити 3-4 рази.
3
Найефективнішим лікуванням при отруєнні є промивання шлунка. Якщо у вас немає можливості швидко скористатися кваліфікованою медичною допомогою, почніть промивання самостійно. Маленьким дітям шлунок краще промивати фізіологічним розчином з розрахунку 15 мл рідини на 1 кг ваги.
4
Якщо отруєння було легке, лікар призначить дитині прийом абсорбуючих препаратів. Такі ліки виводять з організму отруйні речовини. Дітям до трьох років можуть призначити Смекту або Ентеросгель, які необхідно приймати курсом.
Зверніть увагу
При отруєнні бензином, гасом, оцтом, кислотами і лугами блювання викликати не можна, щоб не отримати опік слизової і стравоходу. Також блювоту не можна викликати у дітей, що знаходяться без свідомості.