Як змусити себе заснути.

Безсоння - це завжди неприємно. Важкість у всьому тілі, головний біль, чорні кола під очима і затуманений розум на ранок - все це найперші симптоми недосипу. А в перспективі (при регулярному недосипі) - зниження інтелекту, життєвого тонусу, стрес і проблеми зі здоров'ям. Як змусити себе заснути?
Інструкція
1
Перед сном провітріть приміщення спальні, запаліть аромалампу з маслом лаванди, прийміть теплу (не вище 37 градусів і не довше 10 хвилин) ванну. Обов'язково струсіть постіль - трохи збийте подушки, Тряхні простирадло, розправте підодіяльник.
2
Прийміть снодійне. Найкращими засобами для міцного сну є народні: мускатний горіх, тепле молоко. Але найкращим снодійним вважається мед. Розведіть в половині склянки гарячої води столову ложку, випийте сироп. Сон немовляти вам забезпечений.
3
Неодмінно затемните кімнату, в якій будете спати, і ізолюйте її від шуму. Якщо необхідно - скористайтеся маскою для сну і беруші. Подбайте про температуру в спальні. Повітря повинен бути свіжим, а температура в кімнаті - не вище 20-22 градусів.
4
Іноді заснути заважають думки про минулі й майбутні події, ситуаціях, незавершені діалоги, які ви продовжуєте в своїй голові, тривоги, турботи та інше. Ви можете всю ніч крутився в постелі, а думки будуть метатися в вашій голові, не даючи навіть задрімати. В подібних ситуація добре допомагає наступний прийом. Необхідно взяти олівець, ручку і аркуш паперу (все це можна замінити на сторінку з Word) і послідовно виписати все, що не дає вам спокою. Просто виписуйте - в тому вигляді, в якому воно приходить вам в голову. Тобто виписуйте абсолютно все, що турбує, тривожить або навіть радує (радісні думки і передчуття теж можуть не давати заснути), не особливо переймаючись літературним оформленням вашого внутрішнього монологу. Спробуйте - і через півгодини таких вправ в краснописі всі погані думки покинуть вашу розумну голову.