Як фотографувати дзеркальною камерою.

Дзеркальні апарати відрізняються від усіх інших тим, що у них є пряме візування. Тобто сфотографуєте ви рівно те, що бачите в віконці візира, незалежно від того, плівковий це апарат або цифровий. Цифрова «зеркалка» надає значно більше можливостей, ніж цифрова «мильниця» насамперед тому, що ви можете самостійно виставити настройки і підібрати периферійні пристрої. Свої особливості є і у плівкового дзеркального апарату.
Інструкція
1
Незалежно від того цифрова у вас камера або плівкова - підберіть периферію. Це об'єктиви, світлофільтри, спалах. Краще купити кілька різних об'єктивів, щоб була можливість змінювати їх залежно від умов зйомки. Це особливо важливо, якщо у вас плівковий апарат - там звичних сучасному фотографу опцій мікро- і макрозйомки немає, все виставляється вручну. Для плівкового апарату дуже корисно купити ще єкспонометр, який показує параметри зйомки.
2
Налаштуйте світлочутливість. Для зйомки на відкритому повітрі ISQ буде приблизно 100, для приміщення - 400, але це середні значення. Для цифрового апарату дуже бажано виставити баланс білого. Налаштовувати його краще вручну. Візьміть аркуш білого паперу і помістіть поряд з предметом, який збираєтеся знімати, так, щоб весь кадри був білим.
3
Налаштуйте витримку і діафрагму. Це необхідно робити і на цифровий, і на плівковій камері. На плівковою камері обидва параметри виставляються вручну, на цифровий їх можна зв'язати, щоб зі зміною одного змінювався і інший. Діафрагма і витримка на плівковій камері залежать від типу плівки. Плівкові апарати бувають з стрибаючої діафрагмою і з звичайної. Апарати з стрибаючої діафрагмою при натисканні на кнопку зйомки спочатку проводять установку діафрагми до заданої величини, а після цього роблять власне експозицію. У фотоапаратів, які не мають цього механізму, може виникнути проблема з наведенням на різкість в умовах слабкої освітленості.
4
Тому в таких умовах послідовність зйомки така: спочатку повністю відкрийте діафрагму і наведіть на різкість. Після цього встановіть потрібну діафрагму, наведіть фотоапарат на об'єкт і знімайте. Завдяки достатній глибині різкості об'єктивів при звичайній зйомці ніяких додаткових проблем не виникає, і можна проводити зйомку з рук. Але якщо доводиться проводити макрозйомку в умовах малої освітленості, то фотоапарат необхідно закріпити на штативі.
5
На плівковою камері необхідно виставити ще й відстань. Це теж робиться суміщенням точок на кільцях об'єктива. На цифровій камері можна покластися на автоматичне фокусування, але можна виставити фокусну відстань і вручну. Простежте за тим, щоб об'єкт, який ви знімаєте, опинився у фокусі - тобто виглядав найбільш різким.
6
Уміння «ловити кадр» необхідно при зйомці будь-яким фотоапаратом, для «дзеркалки» це вкрай важливо, особливо для плівкової, де дуже важко буває що-небудь виправити при друку.
7
Якщо у вас цифровий апарат, виберіть найбільш підходящий формат. Зазвичай це буває tiff або raw. Можна спробувати і інші формати, але виберіть такі, які дозволяють зберегти максимальну якість. Що стосується плівкових камер, то зараз залишилося мало любителів, які самі проявляють плівку і друкують фотографії, хоча це і дуже цікаве заняття, яке дає можливість проявити свої творчі здібності.
Зверніть увагу
Якщо ви вирішили зайнятися реконструкцією і познімати плівковою камерою - майте на увазі, що вам знадобиться ще дуже багато предметів, які можна дістати або в магазині, де продають старі речі, або у знайомих.
Корисна порада
Встановивши баланс білого, збережіть зміни. Баланс білого необхідний при складному освітленні. У звичайних умовах в цій процедурі немає необхідності.
Нарешті ви вирішили перейти з компактного цифрового фотоапарата на дзеркальний. Це досить серйозний крок для будь-якого початківця фотографа. Але сама по собі покупка дзеркальної камери не перетворює вас в професіонала. Перші знімки, зроблені на дзеркальний фотоапарат, можуть навіть розчарувати, і у вас може виникнути думка знову повернутися до компактної камері. Але тут головне - не панікувати, а вчитися поводитися з новим для вас інструментом.
Вам знадобиться
  • - дзеркальна фотокамера,
  • - постійна Фотопрактика,
  • - посібники з використання дзеркальної камери.
Інструкція
1
Прочитайте інструкцію. Уважно вивчіть правила зберігання і транспортування камери. Ознайомтесь з правилами догляду за камерою і об'єктивом. І, найголовніше, дотримуйтесь їх. Зберігайте інструкцію під рукою, зробіть її однією з ваших настільних книг. Можна навіть класти її під подушку, щоб бути готовим навіть вночі знайти в ній правильне рішення. Якщо серйозно - вивчення інструкції є першим і основним етапом в спілкуванні з будь-якої складної технікою. Не тільки з фотоапаратом. Не нехтуйте цим важливим правилом.
2
Навчіться правильно тримати дзеркальну фотокамеру. Для цього, як і дивно, потрібно навчитися правильно стояти. Слідкуйте за тим, щоб ваші ноги стояли на ширині плечей. Вставайте так, щоб було максимально зручно зробити знімок. Якщо для того, щоб сфотографувати, потрібно присісти - зробіть це. Фотограф повинен вміти рухатися так, щоб його ніщо не сковувало і не заважало знімати.
3
Тримайте правильно саму камеру. Охопите корпус правою рукою, а лівою притримуйте об'єктив (знизу, так, щоб великий палець наполовину охоплював об'єктив). Не нехтуйте ременем. Завжди надягайте його на шию. По-перше, це охоронить камеру від падіння і тим самим збереже можливість гарантійного ремонту. По-друге, ремінь може просто бовтатися під рукою і заважати вам фотографувати. Уникайте будь-якого дискомфорту, в крайньому випадку ремінь можна намотати на руку.
4
Тримайте камеру міцно. В момент зйомки вона повинна бути закріплена в ваших руках або на штативі, для того, щоб вийшов чіткий кадр. Якщо у вас немає штатива, притискайте лікті сильніше до корпусу тіла, затримайте дихання на момент зйомки.
5
Знімайте, орієнтуючись на оптичний видошукач. До багатьох з них вбудована диоптрическую функція, так що якщо у вас є проблеми із зором, ви все одно зможете зробити якісні знімки. ЖК-екраном можна користуватися для перегляду фотографій, але не для фотографування. Як правило, ЖК-екран не дає об'єктивної картини ні за масштабом зображення, ні по перенесенню кольорів.
6
Використовуйте переваги дзеркальної камери: ГРИП (глибина різкості зображуваного простору). На компактній камері зображення найчастіше буває різким по всьому полю. У дзеркальних фотоапаратах є можливість регулювати ГРІП.ГРІП регулюється за допомогою діафрагми. Тобто при максимально відкритій діафрагмі різким виявляється об'єкт, на який наведено об'єктив, решта поле виявляється розмитим. Також запам'ятайте, чим більше фокусна відстань камери, тим менше ГРИП.
Зверніть увагу
Утримайтеся від перенесення дзеркальної камери в спеціальному кофре для фотоапаратів. Краще придбайте рюкзаки, спеціально орієнтовані для цієї мети. Кофри - очевидна приманкою для злодіїв. Будьте уважні.
Корисна порада
Постійно удосконалюйтеся практично. Завжди беріть з собою фотоапарат, коли виходите з дому. Щоденна практика дозволить вам освоїти якнайбільше прийомів зйомки за короткий время.Но поспішайте купувати нові об'єктиви. Спочатку вивчіть той, який іде в комплекті з камерою, потім переходите на більш просунуті.