Як розвинути дедуктивні здібності. дедуктивні способнасті.

Метод дедукції став широко відомий людству завдяки англійському письменнику Артуру Конан Дойлю, який наділив свого героя Шерлока Холмса видатними дедуктивними здібностями. Ці здібності могли б знадобитися не тільки англійської детективові, але і кожній людині, адже це не що інше, як здатність до логічного мислення. Як же розвинути дедуктивні здібності ?
Вам знадобиться
  • Задачі з математики, фізики; підручники; головоломки; логічні задачі.
Інструкція
1
Для початку, запам'ятайте важливе правило, яке, можливо, і не має прямого відношення до розвитку дедукції, однак є запорукою успіху в будь-якому починанні. Це правило говорить: будьте щиро зацікавлені в тому, що ви вивчаєте. Якщо цей інтерес буде поверхневим і тільки для того, щоб провести з їх допомогою враження на кого-небудь, розвинути дедуктивні здібності не вийде. Ви повинні бути щиро зацікавлені в навчанні.
2
Щоб привчити свій мозок до глибокого аналізу, візьміть собі за правило докопуватися до самої суті досліджуваного матеріалу. Якщо ви вивчаєте новий предмет, не ковзає по поверхні, а пояснюйте самі собі, звідки взялося те чи інше правило або теоретична побудова. Якщо область вашої діяльності далека від навчання, ви можете застосовувати це правило до будь-якого матеріалу, який ви читаєте, аж до бульварних газет. Читаючи статтю, ставте собі запитання, в чому полягають мотиви поведінки людей, про які в ній розповідається, який прихований сенс може стояти за їх вчинками.
3
Розвивайте гнучкість мислення. Пам'ятайте, що у будь-якої задачі може бути не одне рішення, і ваше завдання - знайти їх якомога більше. Коли ви бачите тільки один вихід з положення, не заспокоюється, поки не знайдете їх ще десять. Спочатку вам буде важко їх шукати, проте з часом знаходити декілька варіантів будь-якої задачі вам буде все простіше і простіше.
4
Вчіться узагальнювати отриману інформацію, бачити за приватним загальне і навпаки. В умінні бачити в конкретному випадку типові особливості полягає суть методу дедукції.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MZXFoiN7Dz8
Зверніть увагу
Розвинути дедуктивні здібності цілком реально, однак неможливо за один і навіть кілька днів. Це довгий і складний процес тільки для посидючих і зацікавлених людей.
Корисна порада
Відводьте певну кількість часу на розвиток дедуктивного мислення кожен день. Поставтеся до цього серйозно і ґрунтовно. Намагайтеся розмірковувати більш глибоко над будь-якої завданням.