Як залудити паяльник.

У домашньому господарстві не обійтися без паяльника . Він потрібен і при лагодження радіоапаратури, і при ремонті побутової техніки, та й у багатьох інших випадках паяльник приходить на виручку домашньому майстру. Перед використанням паяльник необхідно спеціальним чином підготувати (залудити), щоб пайка була довговічною і якісної.
Вам знадобиться
  • Паяльник, каніфоль, припой або олово, напилок
Інструкція
1
Візьміть напилок і прикладіть його плазом до зрізу жала паяльника . Заточите жало, рухаючи напилок точно в площині зрізу. Час від часу контролюйте поглядом жало паяльника , поки воно не стане гладким і блискучим, без щербинок.
2
Увімкніть паяльник в мережу і кілька хвилин почекайте, поки він не розігріється. Розігріте жало опустіть в каніфоль і відразу ж після цього занурте в припой. Припій поки не буде прилипати до жала. Відразу ж після цього прикладіть жало паяльника до смолянисту дощечці (наприклад, до ялинової).
3
Повторюйте описану процедуру доти, поки зріз жала паяльника з кольору розігрітій міді чи не стане сріблястим і блискучим від рівномірно покриває його шару припою. Ви тільки що ЗАЛУДІТЬ паяльник і підготували його до роботи.
4
Якщо вас чекає припаяти мідний проводок, його також слід залудити. Зніміть з проводу ізоляцію і зачистите жили ножем. Занурте очищений від ізоляції ділянку в каніфоль і прикладіть зверху розігріте жало паяльника . Після того як каніфоль почне диміти, обережно виймайте провід з-під паяльника назовні. Тепер, коли розплавлена каніфоль обволокла провід, торкніться жалом паяльника припою і піднесіть його до налиплого на проводі каніфолі. Провід Залужжя.