Як зробити віконні укоси самому.

Якщо ви задумали відремонтувати віконні відкоси самостійно, то краще скористайтеся листами вологостійкого гіпсокартону. Ви легко впораєтеся з цим будівельним матеріалом, тому що гіпсокартон легко ріжеться і приклеюється на монтажний клей.
Вам знадобиться
  • - монтажний клей;
  • - вологостійкий гіпсокартон;
  • - шпатель;
  • - будівельний рівень;
  • - малярський ніж;
  • - ножівка.
Інструкція
1
Заміряйте ширину і висоту внутрішніх укосів і нанесіть отримані мірки на лист гіпсокартону. З'єднайте ці точки за допомогою будівельного олівця і лінійки і проріжте підставу листа малярським ножем. Потім зігніть лист в тому місці, де прорізали картон, на звороті аркуша прорежьте його знову. Якщо ви відрізаєте фрагмент від цілого аркуша, то краще зробіть це за допомогою ручної ножівки для гіпсокартону 200 мм. Виконуйте роботу з помічником, який притримає лист гіпсокартону, інакше він зламається під власною вагою.
2
Перед тим як монтувати листи гіпсокартону на відкоси , приготуйте поверхню самих укосів для ремонту. Очистіть їх від пилу, змочіть водою і заґрунтуйте бетон-контактом для кращої зчіпки поверхонь.
3
Приготуйте фрагменти з гіпсокартону і пронумеруйте їх черговість. Це стане в нагоді для швидкої орієнтації під час роботи, бо монтажний клей на основі гіпсу швидко твердне, і шукати потрібний лист у вас не буде часу.
4
Спочатку приклеюйте верхні відкоси вікна, потім бічні - така технологія робіт з оздоблення укосів листами гіпсокартону. Розведіть монтажний клей перлфікс, як написано на пакеті. Але пам'ятайте: коли ви наводите нову порцію клею, посуд має бути чистою. У брудній посуді клей миттєво застигне і реанімувати його буде неможливо.
5
Клей на лист гіпсокартону наносите гіркою. Візьміть невеликий шпатель, підчепити клей з посуду і покладіть його на підставі листа. Горки розподіліть не паралельно один одному, а у розбіг. Якщо лист гіпсокартону широкий, то гірки розподіліть по краях і посередині.
6
Наступний етап робіт - це установка листа гіпсокартону на верхній укіс вікна. Підготуйте підпірки під лист гіпсу так, щоб один кінець упирався в підвіконня, а інший кінець - в поверхню гіпсокартону верхнього укосу. Закрийте підвіконня плівкою, щоб клей не зіпсував підстави і приступайте до установки укосу. Цю роботу виконайте з помічником, так як одному утримати лист гіпсу з клеєм незручно.
7
Покладіть клей на поверхню гіпсокартону у розбіг, і призначте його до основи верхнього укосу вікна. Коли ваш напарник тримає аркуш на піднятих руках, ви в цей час приставте рівень до поверхні аркуша. За допомогою нівеліра виставте його за рівнем і закріпіть конструкцію підпорами. Клей має м'яку консистенцію, тому протягом декількох хвилин ви зможете поправити конструкцію з гіпсокартону, якщо в цьому є необхідність.
8
Бічні віконні відкоси встановіть аналогічно. Покладіть клей на лист, призначте полотно до укосу і злегка натисніть на нього, щоб поверхню листа і стіни приклеїлися. Візьміть рівень і виставте лист гіпсу по нівеліру. Поки клей не схопиться, ви можете поправляти поверхню гіпсокартону, але як тільки клей схопився, поправити його буде неможливо. Дайте клею висохнути і приступайте до шпаклювання укосів і фарбування.