Як виготовити взуття.

Загальні принципи і прийоми для виготовлення взуття завжди однакові. Розрізнятися будуть дрібні нюанси залежно від застосовуваної викрійки. Самий складний і відповідальний етап - підгонка викрійки під потрібний розмір. У цьому зв'язку найкраще скористатися вже готової схемою крою.
Вам знадобиться
  • Плоскогубці і канцелярський ніж, дві міцні голки (вушко повинне бути великим) і шило (діаметр повинен бути достатній для голок). А також гострі ножиці, ручка для розмітки, мітчик, праска для вощіння і підкладка для проколювання шилом. Матеріал для майбутньої взуття підберіть самостійно. Також знадобляться товсті капронові і лляні нитки, віск.
Інструкція
1
Викрійку прикладіть до матеріалу з тильного боку і обведіть її. Переверніть викрійку зворотною стороною і повторіть свої дії. Це необхідно для того, щоб отримати розкрій як правого, так і лівого черевика.
2
За допомогою канцелярського ножа і ножиць виріжте заготовки. На відстані 5 мм від краю підошви розмітьте смугу. Канцелярським ножем зробіть по ній неглибокий надріз.
3
На звороті підошви в тому місці, де був прорізаний жолобок, метчиком намітьте місця під зшивання. Додатково тим же метчиком розмітьте видимі шви. Проткніть отвори шилом. Щоб уникнути промокання майбутньої взуття, просочіть союзку воском.
4
Приступайте до зшивання підошви з союзкою. Використовуйте для цього капронову або ретельно провощені лляну нитку. Прикладіть союзку до підошви таким чином, щоб вони не стикалися носами. Намітьте місце, де розташована найкоротша сторона союзки. Саме з неї і починайте зшивання.
5
Використовуйте шов у дві голки. Шви стягуйте якомога щільніше. Після того як ви закінчили прошивати підошву, прошийте видимий шов. Візьміть лляну нитку і таким же швом зшийте шкіру. Сховайте вузлик нитки, і ваша взуття практично готова.
Корисна порада
Як прикраси, використовуйте різні ремені, шнурівки, пряжки.