Як грати в японський кросворд. Як навчитися розгадувати японські кросворди.

Багато людей люблять розгадувати кросворди - це гарне тренування інтелектуальних здібностей, і крім того, кросворди допомагають розширювати ерудицію, збільшувати знання про світ, і постійно стимулюють уявний процес людини. Більшість людей звикли, що кросворди - це розгадування слів, але існують також японські кросворди , в яких необхідно вирішувати чисельні комбінації, щоб замість слів отримувати зашифровані в ігровому полі зображення.
Інструкція
1
Існує метод, що дозволяє легко і швидко відновити картинку японського кросворду по числам, які показують, скільки груп чорних клітин знаходиться в цьому рядку або колонці. Також числа показують, скільки злитих чорних клітин є в кожній групі.
2
Якщо ви бачите в сітці кросворду числа 4, 1 і 3, це означає, що в ряду мається три групи чорних клітин - чотири клітини, потім одна клітина, і потім три клітини. Таким чином, у вас є три групи клітин, між якими є як мінімум одна порожня клітка. Ваше завдання - визначити кількість порожніх клітин і розташування чорних клітин в рядку або колонці.
3
Починайте розгадувати кросворд з повністю зафарбованих рядків - визначте, в яких рядках і колонках є найбільша кількість чорних клітин. Від повністю зафарбованих рядів переходите до тих рядах, в яких трохи менше чорних клітин, і вже присутні порожні клітини.
4
Поєднуйте дані чисел, що перетинаються в горизонтальних і вертикальних рядах, щоб зрозуміти, де саме розташовуються порожні клітки, скільки їх повинно бути в ряду, і де повинні розташовуватися зафарбовані клітини.
5
незафарбовані клітини для зручності відзначте олівцем хрестиками. У міру накопичення досвіду ви зможете ідентифікувати їх на око.
6
Зафарбовуйте групи клітин, в яких ви впевнені, і відповідно до вже зафарбованими клітинами визначайте нові групи клітин. Заповнюйте кросворд послідовно, і з часом ви закрасите повністю весь малюнок. Починайте розгадування японських кросвордів з нескладних і невеликих малюнків, а потім, коли ви навчитеся робити це швидко, переходите до ускладненим головоломкам.
В японських кросвордах зашифровані не слова, а різні зображення. Щоб вирішити таку головоломку, розвиваючу ерудицію та логічне мислення, необхідно відновити картинку по числам, зашифрованим в сітці кросворду. Трохи практики - і на чистому полі будуть швидко вимальовуватися цілі картини.
Інструкція
1
Зверніть увагу на ігрове поле. Картинка буде вимальовуватися на порожніх білих клітинах. Для того, щоб вам було зручно підраховувати їх кількість, сітка розділена на однакові квадрати. Значення в рядках, що знаходяться в стовпці зліва вказують на те, скільки клітин має бути зафарбовано в певній рядку. Кілька цифр будуть означати, що в цьому рядку необхідно зафарбувати кілька груп клітин, інтервал між якими повинен являти собою як мінімум одну порожню клітину. Цифри, розташовані у верхній шапці кросворду відповідають за стовпці ігрового поля.
2
Знайдіть у таблиці нуль або цифру, рівну загальній кількості клітин в рядку або стовпці. Нуль означатиме, що в цьому рядку або стовпці немає клітин, які потрібно зафарбувати. В цьому випадку сміливо ставте хрестики у всіх клітинах. Якщо ви бачите цифру, збігається із загальною кількістю клітин, це вказує на те, що ви можете зафарбувати повністю весь рядок або стовпець. Починайте розгадувати кросворд з найбільших значень, методом підбору визначаючи, скільки клітин буде закрашено при будь-якому розкладі. Наприклад, в рядку з 10 клітин необхідно зафарбувати 8 клітин. Відрахуйте 8 клітин з обох сторін і зафарбуйте ті з них, які наклалися один на одного. У рядку, де вказані значення 4 і 5, відповідь також легко визначити. Відрахуйте 4 клітини зліва і зафарбуйте останню. Ті ж маніпуляції виконайте з правого боку. Оскільки, в ряду повинна бути одна порожня клітка, її розташування в даному прикладі не викликає сумнівів: відразу можна відзначити клітку, розташовану між двома зафарбованими, а решта заштрихувати.
3
Розгадайте крайні рядки і стовпці кросворда, щоб мати орієнтири для відліку значень в рядках і шпальтах, що беруть початок або закінчуються в уже розгаданих лініях. Кожну закрашеної групу клітин з обох кінців виділяйте символом, що позначає порожню клітину. Цифру, відповідну цій групі, після розгадування закреслюйте в таблиці. Користуйтеся олівцем, щоб легко стерти зайві або неправильно зафарбовані клітини. Як тренування розгадайте самий найпростіший приклад, який пропонується новачкам.