Як використовувати маску в фотошопі.

В програмі Adobe Photoshop існує маса зручних функцій, що дозволяють обробляти фотографії та інші зображення, створюючи якісні візуальні ефекти. Одним з універсальних засобів Фотошопа є маска. Маска необхідна для коректного і акуратного виділення будь-якої складної області, і нерідко вона використовується в якості додаткового полутонового каналу зображення. Якщо у вас є зображення з непростими для виділення об'єктами, використовуйте маску для виділення об'єктів з основного шару, щоб потім використовувати їх в фотомонтаж.
Інструкція
1
Для роботи з маскою використовуйте зображення зі складними і багатогранними контурами і напівпрозорими елементами, які не вийде виділити вручну звичайними інструментами Фотошопа. Створіть новий шар, а потім лівою клавішею миші клікніть по назві основного фонового шару, затиснувши клавішу Alt, щоб розблокувати шар.
2
Перейдіть з палітри шарів на палітру каналів, якшо праворуч від вкладки Layers вкладку Channels. Ви побачите список основних каналів RGB, а також альфа-канал чорно-білих відтінків. Затисніть Ctrl і натисніть, утримуючи клавішу, на чорно-білий канал лівої клавішею миші.
3
Виділиться маска каналу, що враховує всі складні і напівпрозорі області зображення. Щоб інвертувати виділення, натисніть клавіші Ctrl + Shift + I. Натисніть Delete, щоб видалити зайве, а потім зніміть виділення, вибравши в меню Select опцію Deselect.
4
Готові виділені області перенесіть на будь-який новий шар, залитий однотонним фоном. Помістивши вирізані за допомогою маски каналу об'єкти на новий шар, ви переконаєтеся, що все напівпрозорі фрагменти і складні контури виділені коректно, і ви не втратили жодного фрагмента зображення.
5
Якщо вам необхідно використовувати вирізане зображення для додаткового монтажу, просто видаліть фоновий шар, а потім збережіть зображення з прозорим фоном.