Як виростити лаванду з насіння.

Назва рослини походить від латинського слово lava, що перекладається на російську мову - "мити". Римляни додавали лаванду в воду при купанні - для свіжості та аромату.
Вам знадобиться
  • Семена лаванди, холодильник, ємності для посадки, плівка або скло
Інструкція
1
Насамперед насіння лаванди повинні пройти так звану стратифікацію: їх необхідно протримати один-два місяці при низькій - близько +5 градусів, температурі (найчастіше садівники поміщають насіння в холодильник).
2
Потім насіння лаванди треба посадити в горщик або ящик (в землю з торфом на глибину 3 мм). Бажано накрити ємність поліетиленовою плівкою або склом.
3
Коли з'являться листочки, ємності з рослинами варто залишити зимувати на підвіконні. В холоду можна "прогрівати" їх під звичайної лампой.Росткі повинні сходити на відстані 5 см один від друга.С настанням теплих весняних днів (у квітні - травні) лаванду можна висаджувати під відкритим небом.
Зверніть увагу
Трояндова олія, а також засушені листочки і суцвіття можна додавати і в косметичні засоби, і в напої, а також використовувати для прийняття ванн і виготовлення корисних саше для шаф з одягом. Втім, багатьом лаванда подобається просто як прикраса присадибних ділянок: вона ефектно виглядає як на клумбі, так і в якості "живого бордюру" вздовж доріжок.
Корисна порада
Вирощування лаванди з насіння дозволяє отримати велику кількість недорогих рослин, але збирати насіння дуже важко, краще купувати їх в квіткових магазинах.