Як використовувати альфа-канал.

Робота з каналами відкриває великі можливості перед дизайнером і фотографом, працюючим в Фотошопі - за допомогою каналів можна різним способом редагувати зображення, а також якісно виділяти його окремі області зі складними фактурами і контурами, які неможливо виділити акуратно вручну за допомогою інструментів простого виділення. Навіть якщо ви не займаєтеся редагуванням фотографій професійно, вам допоможе в роботі вміння працювати з альфа-каналом.
Інструкція
1
Виділення можна зберігати в альфа-каналі, а потім завантажувати його з альфа-каналу. Для того щоб зберегти виділення, виберіть опцію в меню Select - Save Selection, і у вікні, введіть ім'я нового виділення. Натисніть ОК.
2
Тепер відкрийте палітру каналів (Channels) і знайдіть під списком кольорових каналів RGB один монохромний канал - це і буде альфа-канал, в якому збереглося ваше виділення. Для того щоб відтворити виділення з альфа-каналу, клікніть по ньому з затиснутою клавішею Ctrl, або виберіть опцію Load Selection.
3
Таким же способом при необхідності створіть виділення з будь-якого шару, якшо по шару в палітрі Layers із затиснутою клавішею Ctrl. Навколо непрозорих ділянок шару виникне виділення. Якщо ви затиснете клавішу Shift, створюючи виділення, ви додасте новий фрагмент до вже виділеного фрагменту, а при натисканні Alt віднімете канал з існуючого виділення.
4
Якщо ви вибираєте команду Load Selection в меню Select, програма зажадає у вас вибрати потрібний альфа-канал зі списку, якщо ви створили кілька альфа-каналів, а також ви повинні будете вибрати, инвертировать Чи виділення при завантаженні. Це залежить від того, чи хочете ви виділити фрагмент зображення, або тільки його фон.
5
Альфа-канал при завантаженні ви можете взяти з будь-якого файлу, який на даний момент відкритий в Фотошопі. В альфа-каналі ви можете використовувати різні фільтри і ефекти Фотошопа, застосовуючи їх до своїх зображень.