Як лагодити велосипед. Як лагодити прокол велосипедної камери.

Велосипед і донині залишається зручним і універсальним засобом пересування. Шкода тільки, що він іноді ламається. Але не поспішайте впадати у відчай і котити машину в ремонтну майстерню. Деякі велосипедні неполадки можна усунути самостійно в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Гайкові ключі, шматок гуми, клей, крейда, ємність з водою
Інструкція
1
Найпоширеніша поломка велосипеда - прокол шини при наїзді на гострий предмет. Для усунення цієї несправності буде потрібно набір гайкових ключів, ємність з водою, шматок гуми, клей для склеювання гуми.
2
Зніміть пошкоджене колесо, відкрутивши кріпильні гайки. Демонтуйте з обода колеса шину з камерою, акуратно піддягаючи її за край гайковим ключем або пластмасовою дощечкою. Не рекомендується використовувати гострі предмети (наприклад, викрутку), оскільки камері можна нанести додаткові пошкодження.
3
Огляньте покришку камери і саму камеру. Якщо виявите гострий предмет, що став причиною несправності, видаліть його.
4
За допомогою велосипедного насоса накачайте камеру і занурте її в ємність з водою. Слідкуйте за появою пухирців, вони точно вкажуть, де знаходиться проколене місце.
5
Протріть пошкоджене місце ганчіркою насухо і відзначте його крейдою.
6
З шматочка гуми виріжте латочку круглої або овальної форми і трохи більшої за розміром, ніж передбачуване місце проколу. Обробіть камеру і латочку знежирюючим складом (наприклад, бензином).
7
Нанесіть тонкий і рівномірний шар клею на склеювані поверхні. Прикладіть латочку до камери і притисніть. Після того як клей схопився, затисніть місце склейки струбциной, підклавши дві невеликі дерев'яні дощечки.
8
Після повного висихання клею звільніть камеру із затиску і знову накачайте, щоб перевірити, наскільки якісним вийшло з'єднання.
9
Заправте камеру в шину і змонтуйте назад у колесо. Накачайте колесо, встановіть ланцюг і відрегулюйте її натяг. Велосипед знову готовий до поїздок.
Велосипед - такий же транспорт, як і будь-яке інше засіб пересування, і якщо ви придбали залізного друга, вам потрібно навчитися за ним доглядати і виправляти дрібні недоліки, а також лагодити нескладні поломки. Якщо в велосипеді вийшло з ладу щось серйозне, краще буде віддати його в ремонт у сервісний центр. Якщо ж поломка проста, ви цілком можете впоратися з нею власними силами.
Інструкція
1
Для домашнього обслуговування велосипеда вам не знадобиться ніяких складних інструментів - придбайте викрутку і універсальний ключ в будівельному магазині.
2
Одна з неполадок, які можуть трапитися з велосипедом - це розпущеність гальма. Щоб підтягнути гальмо велосипеда і збільшити безпеку їзди, викрутити ключем фігурну гайку біля основи ручки гальма і зафіксуйте коліщатко, розташоване на гайці.
3
Якщо потрібно послабити, а не затягнути гальмо - спочатку розкрутіть коліщатко, а потім відкрутіть гайку. Також підправити гальмо можна, послабивши гайку, яка кріпить гальмівний трос у обода колеса. Потягніть ослаблений тросик на себе і затягніть гайку назад.
4
Ще один тип неполадок пов'язаний з «вісімкою», яка призводить до відхилень обода колеса вліво або вправо. Для виправлення вісімки придбайте спеціалізований інструмент - ключ для велосипедних спиць.
5
Зафіксуйте велосипед і почніть крутити пошкоджене колесо, щоб визначити, вліво або вправо відхиляється обід. У разі відхилення вліво, звільніть ліві спиці і затягніть праві, а в разі відхилення вправо - послабте праві спиці і затягніть ліві.
6
Вкрай поширена поломка в практиці велосипедистів - прокол камери. Відремонтувати камеру може навіть початківець велосипедист - для ремонту вам буде потрібно Велоаптечка. Ремкомплект можна купити в будь-якому магазині, де продаються велосипеди.
7
Звільніть колесо від гальмівних колодок і зніміть його, відкрутивши гайки. Відкрутіть ковпачок ніпеля і зніміть покришку, підчепивши її так, щоб не порвати гуму. Дістаньте камеру і надійти її насосом, щоб визначити місце проколу.
8
Для визначення проколу також можна помістити надуту камеру в таз з водою - ви відразу помітите, звідки виходить повітря. Дізнавшись, де проколота камера, дістаньте її з води, спустіть повітря, а потім зачистите місце проколу дрібною шкіркою і виріжте латку. Нанесіть на латку клей, почекайте пару хвилин і щільно притисніть її до камери на 5-7 хвилин.
9
Після висихання клею на латці знову накачайте камеру і перевірте, чи не виходить з неї повітря в іншому місці. Спустіть з камери повітря і помістіть її в покришку, яку потім натягніть на обід колеса. Прикрутите колесо до велосипеда і встановіть назад гальмівні колодки.