Як позбутися від ртуті.

Ртуть - це єдиний метал в природі, який при нормальних, кімнатних умовах є рідиною. Ртуть є токсичною речовиною, особливо небезпечними для здоров'я вважаються її пари. Але, вона хоча і не широко, але все ж застосовується в побуті, наприклад градусник, яким кожен із нас міряє температуру тіла при нездужанні. Так як градусник скляний, то бувають випадки, коли він розбивається і розлиття ртуті викликає не мало неприємностей.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, ємність, голки, шприц, вода, перманганат калію, харчова сіль, оцтова есенція.
Інструкція
1
Якщо розбився градусник і ртуть пролилася на підлогу, то перш ніж збирати ртутні кульки надіньте гумові рукавички і приготуйте ємність з щільно закривається кришкою. Починайте збір ртуті з найбільших кульок металу. Візьміть щільний аркуш паперу і за допомогою шила або голки акуратно закотити кульки на нього. Зібрану ртуть помістіть в заздалегідь приготовлену ємність.
2
Далі, візьміть дві голки і дрібні кульки ртуті спробуйте з'єднати в один великий. Після цього, так само помістіть ртуть на аркуш паперу, а потім вилийте її в ємність. Дуже дрібні частинки ртуті зберіть шматком ізоляційної стрічки, ртуть прилипне до липкою стороні.
3
Візьміть ліхтарик і огляньте всі щілини в районі розлиття ртуті . З щілин спробуйте її дістати за допомогою шприца з товстою голкою.
4
Потім, коли видима ртуть буде видалена, приготуйте розчин. Змішайте кілька кристалів перманганату калію з одним літром води. Додайте туди одну столову ложку харчової солі і одну ложку оцтової есенції і розмішайте.
5
Потім, ретельно обробіть розчином місце, де була розлита ртуть. Через кілька годин, коли розчин висохне, проведіть вологе прибирання і провітріть приміщення.
Зверніть увагу
При роботі з ртуттю, в цілях безпеки, через кожні 10 хвилин виходьте на свіже повітря.