Як міняти труби.

Заміна труб подачі води - одна з найбільш затребуваних сантехнічних послуг, яка коштує досить дорого. Робота ця, безумовно, об'ємна і брудна, але зробити її можна і самостійно, не звертаючись за допомогою до фахівців.
Інструкція
1
Існує декілька видів труб, використовуваних при прокладанні систем водопроводу, опалення і каналізації: сталеві, чавунні, мідні, пластикові та металлополімерниє. Низький коефіцієнт теплопровідності і мала щільність труб, а також приємний зовнішній вигляд, роблять пластикові системи найбільш популярними. Пластикові труби досить прості в збірці і установці. Їх можна просто склеїти, а таке з'єднання може бути міцніше самої труби . З'єднання елементів виробляють методом «холодної зварювання», при цьому агресивний клей розчиняє речовину на поверхні деталей, що з'єднуються. При контакті матеріали склеюваних елементів змішуються і застигають, утворюючи єдине ціле. Також монтаж трубопроводу з пластикових елементів на практиці виконується шляхом розтрубного з'єднання або за допомогою поліфузіонной контактного зварювання.
2
Для початку розробіть схематичний план майбутнього трубопроводу поки ви не демонтували старі труби . Продумайте, чи можливо прокласти нові труби більш економічно, з меншою кількістю стиків. Врахуйте кожен вузол: розташування кранів, місця підключення гнучких шлангів до унітазу і раковинам, до ванної або душу і пральній машині.
3
Якщо ви плануєте встановлювати лічильники на воду, краще робити це одночасно з монтажем ваших труб. Можливо, ви захочете встановити окремий кран на кожен елемент, щоб повністю не відключати всю воду в разі протікання. Хоча, як правило, встановлюють один запірний вентиль на холодну і один на гарячу воду.
4
Перед початком робіт необхідно відключити воду. Потім зріжте старі труби . Підготуйте пластикові. Наріжте їх потрібної довжини спеціальними ножицями або звичайною ножівкою по металу. Труби потрібно різати перпендикулярно до їх осі. Видаліть з кромок зрізу все задирки за допомогою шабера або звичайною шліфувального паперу.
5
Перед склеюванням необхідно перевірити, як обидві з'єднуються частини підходять один до одного. Головне, щоб труба входила до 2/3 гнізда з'єднувального елемента вільно, а далі - з опором.
6
Обидві сполучаються поверхні очистіть серветкою, змоченою очищувачем, який йде в комплекті з клеєм. Він дозволяє пом'якшити і знежирити місце стику. До нанесення клею труба і фасонная частина повинні бути сухими та чистими.
7
Змочіть спеціальний тампон, закріплений на кришці банки з клеєм, і змастіть з'єднуються частини. На трубу покладіть більш товстий шар клею, гніздо фасонної частини змастіть тонким шаром. Негайно помістіть трубу в гніздо фітинга до упору і проверніть її, щоб рівномірно розподілити клей. Відразу ж видалите надлишки. Приблизно через годину сполуки можна піддавати навантаженню.
8
Пластикові труби прикріпіть до елементів конструкції за допомогою захоплень відповідного діаметру. Монтаж завершений.
Ні для кого не секрет, що труби в будинках, збудованих 30-40 років тому і раніше, вже давно виробили свій ресурс. Саме тому багато власників квартир хочуть їх поміняти. Коштує така процедура від 5000 до 8000 рублів. Однак, можна легко заміну призвести і самостійно.
Вам знадобиться
  • - труби;
  • - болгарка;
  • - кріплення;
  • - замазка.
Інструкція
1
Перед тим як міняти труби в квартирі, потрібно спочатку провести розрахункові роботи. Для цього необхідно виміряти трубу в висоту і за діаметром, щоб точно знати, яку заміну вам купувати. Бо нова труба повинна легко входити на місце старої. Далі визначитеся, з якого матеріалу ви хочете зробити труби . Це може бути пластик, чавун, сталь, азбестоцемент і т.д. Обов'язково заміряйте і входи-виходи труб, щоб вони збігалися по діаметру з залишається розводкою. Порахуйте скільки саме труб вам потрібно. Після цього можете вирушати в магазин або на ринок за необхідним матеріалом для ремонту сантехніки.
2
Заміна труб у ванній і в туалеті відбувається за такою схемою. Спочатку потрібно знайти, де у вас основна розводка в квартирі знаходиться. Після перекрити обидва вентилі на воду, щоб закрити доступ із загальної труби в вашу квартиру. Старі труби , які вже просять заміни, потрібно зрізати. Фахівці рекомендують проводити всі сантехнічні роботи надійними інструментами, типу болгарки.
3
Не варто намагатися вирізати труби з стояка за допомогою ножівки, бо в цьому випадку вам її доведеться довго пиляти. Особливо, якщо ця труба чавунна. Далі вам потрібно взяти нову трубу і вставити її на місце старої, дотримуючись напрям останньої. Намагайтеся прокладати труби так, щоб було якомога менше стиків і з'єднань. Інакше ви ризикуєте рано чи пізно отримати багато місць протікання води.
4
З'єднайте нову трубу з розводкою, закладіть отримані щілини спеціальними кріпленнями або будівельними матеріалами. В якості них можна використовувати спеціальну герметичну замазку, яка захистить труби від протікання. Перевірте стійкість вийшла конструкції і підключіть до кранів, відкривши вентилі.
5
Якщо ви міняєте обидві труби відразу, то можете справити і своєрідну перепланування. Наприклад, замурую труби в стіну або взагалі перемістіть їх в інше місце - туди, де вам зручно.