Як видалити кахельну плитку.

Ремонтні роботи завжди припускають демонтаж старих покриттів, найскладнішим процесом, як показує практика, стає видалення кахельної плитки. В недавньому минулому плитка була предметом гордості, а тому клали її на століття, прибрати таку складно, але можливо.
Вам знадобиться
  • Приготуйте робочі рукавички, респіратор, захисні окуляри, молоток, зубило, долото, перфоратор, відбійник, болгарку, поліетиленову плівку.
Інструкція
1
Для видалення кахельної плитки, необхідно, насамперед, знати тип оздоблювального матеріалу, з якого вона виготовлена, на який склад була наклеєна і на яку поверхню. Іноді демонтаж можна провести, зберігши плитку для подальшого використання, але в більшості випадків для зняття плитки використовують відбійний молоток, після використання якого, будь-яка плитка доведеться в непрігодность.Плітку, покладену на цементному розчині, зніміть перфоратором або відбійником , на клей - більш простими інструментами.
2
Якщо плитка відходить майже сама по собі, то для її видалення використовуйте прості інструменти, такі як молоток, шпатель, зубило. Якщо ж плитка приклеїлася намертво, то використовуйте болгарку і перфоратор.Работи починайте проводити зверху вниз. Основу прорежьте болгаркою, а все інше видаліть перфоратором. При виконанні демонтажу подібним чином, частина плитки ви цілком можете зберегти в цілості для її подальшого використання. Якщо плитка кріпиться на тонкій перегородці, то демонтуйте плитку разом з перегородкою.
3
Демонтаж плитки проводите, по черзі відокремлюючи її від стіни, піддягаючи плитку за край.Еслі необхідно демонтувати керамічну плитку , то спробуйте наступний спосіб. Зробіть надріз плитки по двох діагоналях. Використовуйте для цього плитковий різка. Потім просвердлите в центрі плитку отвір. В отвір забийте слюсарну зубило і, рухаючись до країв плитки, розбивайте її на невеликі частини. За допомогою долота видаліть ці розбиті частини і старий розчин.
4
Мармурову плитку видаляйте наступним чином. Намалюйте на ній дві діагоналі і просвердлите по ним кілька отвори діаметром близько 2 см, частим кроком в 1 см. Потім просто розколіть плитку , використовуючи слюсарну зубило.