Як заспокоїти немовля.

Коли в родині з'являється дитина, неминуче виникають труднощі з розумінням причин його занепокоєння. Маленькі діти не можуть розповісти про свої потреби, тому про причини їх плачу можна тільки здогадуватися. Але як заспокоїти немовляти ?
Інструкція
1
По-перше, треба перевірити сухість підгузника або пелюшки, оскільки саме їх мокрота є частою причиною плачу. Багато мам одразу одягають малюка в штанці, що також заохочується педіатрами.
2
Якщо дитина продовжує плакати, можливо, він голодний. Треба взяти малюка на руки, лагідно посміхаючись, поговорити з ним і запропонувати взяти груди, щоб отримати харчування і задовольнити смоктальний рефлекс. М'які, впевнені рухи мами дозволять малюкові відчути себе захищеним, а запах грудного молока заспокоїть крихітку.
3
Після цього потрібно приглушити світло в кімнаті, вимкнути телевізор і всі електроприлади з розетки. Можливо, робота техніки заважає малюкові заснути. Покачайте дитини на руках в різних напрямках, заспівайте пісеньку і посміхайтеся. Навіть не бачачи маму, малюк почуває інтонацію і посмішку на її обличчі.
4
Можливо, дитині холодно, тоді потрібно перевірити температуру ручок і ніг, при цьому слід переконатися, що вони теплі. Якщо малюкові жарко, навпаки, потрібно подивитися, чи не спітнів він.
5
Частою причиною плачу є занепокоєння з приводу сечовипускання і випорожнення кишечника. Якщо у дитини запор, то живіт буде щільний, роздутий, немовля буде здійснювати ніжками безладні рухи. В цьому випадку слід проконсультуватися з педіатром. Необхідний огляд лікаря і при діареї. Такі симптоми можуть вказувати на багато захворювань, викликаючи у дитини постійний неспокій і дискомфорт.
6
Якщо у дитини гази, то він може відчувати неприємні відчуття в кишечнику. Щоб цього уникнути, треба спробувати після кожного годування носити малюка вертикально, щоб він міг відригнути надлишки їжі. При цьому можна гладити малюка по спині, притискаючи до свого плечу.В більш пізньому віці (від 3 місяців) причиною плачу можуть стати прорізаються зуби. Прорізування часом протікає з температурою і хворобливістю ясен. В цьому випадку виправдано застосування жарознижуючих засобів і місцевих знеболюючих кремів. Іноді хороший ефект дають прорізувачі, які становлять гумові кільця з рідиною всередині, попередньо охолоджені в холодильнику.
7
Часто діти заспокоюються при одноманітною вібрації, можна сісти в машину і кудись з'їздити. Монотонний звук викликає позитивні емоції, і малюки міцно засинають.
8
В цілях заспокоєння можна придбати спеціальні іграшки - мобілі, які підвішуються в ліжечко або коляску на рівні ручок малюка. Такі пристосування мають заводний механізм і здатні зацікавити немовляти , якому вже виповнився 1 місяць.
9
Деяким дітям для того, щоб заспокоїтися, необхідно прийняти теплу ванну. Шум поточної води заколисує і дозволяє швидко заснути. Цей метод добре допомагає при підвищеній збудливості дитини.
10
Можна використовувати аромалампу. Наприклад, аромат лаванди виявляє седативну дію на нервову систему дитини, яка ще не зміцніла, допомагає йому заспокоїтися. Крім цього, треба перевірити рівень вологості в кімнаті. При необхідності слід придбати зволожувач повітря і іонізатор.
Дитина може плакати з багатьох причин, адже немовля не може сказати вам про те, що його турбує і що у нього болить. В цьому віці - це його єдиний спосіб спілкування зі світом. Тільки проявивши терпіння і кмітливість і знайшовши причину плачу, ви зможете швидко заспокоїти малюка.
Вам знадобиться
  • -пустишка;
  • -Тихо музика;
  • -чисті підгузники.
Інструкція
1
Візьміть дитину на руки і притисніть до його голівці щокою, заспівайте йому колискову пісеньку. Ні в якому разі не підвищуйте голос і не кричіть на нього. Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні - дайте йому груди, в іншому випадку - пустушку. Смоктальний рефлекс в більшості випадків діє на дитину заспокійливо.
2
Вимкніть яскраве світло, телевізор і магнітофон. Походіть з малюком по напівтемній кімнаті, погладжуючи його по спині і голівці. Посміхайтеся, коли співаєте і розмовляєте з ним, так він знатиме що все добре, і заспокоїться швидше. Іноді можуть знадобитися більш енергійні похитування. Іноді допомагає заспокоїти дитину тиха, спокійна музика.
3
Перевірте підгузник, при необхідності поміняйте його на чистий. Після цього, якщо малюк не голодний, спробуйте покачати його і укласти спати.
4
Плач дитини може бути викликаний реакцією малюка на роздратування матері або недоброзичливу обстановку, що склалася в родині. В цьому випадку вам необхідно заспокоїтися і, якщо є можливість, усунути джерело роздратування.
5
Деякі діти погано реагують на нову обстановку. Наприклад, крихітку може дратувати незнайома кімната, її висвітлення або навколишні люди. У цій ситуації дитини може заспокоїти прогулянка на свіжому повітрі.
6
Якщо ви втомилися і не можете спокійно реагувати на плач дитини, попросіть чоловіка або бабусю тимчасово замінити вас. Якщо в даний момент вам ніхто не може допомогти - покладіть малюка в ліжечко і трохи відпочиньте, після чого спробуйте заспокоїти його ще раз. Діти досить сильно реагують на настрій мами. Чим спокійніше ви, тим краще почувається малюк.
7
Якщо плач дитини відрізняється від звичайного, а спроби його заспокоїти не дають жодних результатів - обов'язково викличте лікаря. А поки ви будете чекати медичного працівника, поносіть дитини на руках і поговоріть з ним. Можливо, ваш малюк захворів, і саме погане самопочуття є причиною його плачу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5tdPloSbbDw