Як виробити реакцію.

Літо - пора активного відпочинку та занять спортом. Благо що існує безліч доступних спортивних дисциплін як для індивідуальних занять, так і для цілої компанії. І якщо зараз можна придбати інвентар навіть для самих екзотичних видів спорту, то ось звичайні навички, які повинні стати в нагоді для досягнення успішних спортивних результатів, в магазині не купиш. Зате їх можна придбати за допомогою різних тренувань.
Інструкція
1
Одним з таких придбаних якостей є реакція. Сама по собі вона існує у всіх людей і необхідна нам аж ніяк не тільки під час занять спортом. Але саме під час змагань та ігор легко можна впевнитися в наявності такого важливого якості.
2
Але що варто робити, якщо реакція підкачала? Наприклад, будучи воротарем, ви запізнюється з кидком, а за столом для пінг-понгу не встигаєте за подачами суперника і навіть в командному пейнтболі вибуваєте в числі перших? Не варто впадати у відчай. По-перше, регулярні заняття спортом самі по собі сприятливо позначаються на якості реакції. А по-друге, реакцію можна тренувати і додатково.
3
Одним з найпоширеніших вправ, здатних збільшити реакцію людини, є ловля м'яча. Для цього вам знадобиться простий тенісний м'яч (підійде і каучуковий м'ячик, легко уміщається в долоні) і така ж звичайна стіна. Вам достатньо кидати м'яч об стіну і намагатися його ловити. Зрозуміло, поступово потрібно ускладнювати завдання, збільшуючи силу удару і змінюючи відстань до стіни.
4
Існують також різні варіації цього заняття. Можна, наприклад, ловити м'яч тільки певної рукою (або позмінно то правою, то лівою). Також можливе використання відразу ж декількох м'ячів. Найбільш же досконалим варіантом стане залучення партнера: так вам доведеться реагувати на чужу швидкість і силу удару, а значить крім власне фізичної реакції ви ще будете активувати психологічну.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ENYKQm6UAzQ
Зверніть увагу
Для розвитку швидкості реакції слід: - виробляти у бійця максимальне, швидке і точне реагування на пропоновані різні подразники - сигнали (зорові і звукові), відновлення рівноваги при несподіваному його виведенні діями партнера, ухилення від летять предметів (надувного, набивного або тенісного м'яча)
Корисна порада
Але є в цьому питанні свої нюанси. Наприклад, реакція на знайому ситуацію, завжди швидше, ніж на нову. Тому варто відпрацьовувати якісь типові реакції, на типові ситуації. Іншими словами, чим до більшої кількості ситуацій людина підготовлений, тим швидше буде його реакція, загалом і в цілому.
Візуально-моторна реакція людини, як і будь-яка інша його здатність, може піддаватися розвитку. Для цього потрібно знати способи тренування реакції і, звичайно ж, застосовувати їх.
Інструкція
1
Попросіть свого товариша пограти з вами в гру. Вона досить проста, але разом з тим дуже ефективно розвиває швидкість реакції. Правила гри полягають в наступному: попросіть вашого товариша утримувати долоню, прямо спрямовану на вас, ваша ¬задача - потрапити ударами по долоні товариша, а тим часом в його завдання входить прибирати руку в момент нанесення вами удару.
2
Бийте по долоні так різко і несподівано для одного, як тільки зможете, збивайте його з пантелику паузами і поглядами мимо його очей і долоні. Тим самим швидкість реакції в такий простий, але напруженій грі буде розвиватися. Потім помінятися ролями - тепер ви тримаєте долоню і прибирайте її від ударів товариша. Для ускладнення завдання можете пересувати долоню у вертикальній площині, але при цьому дотримуйте техніку безпеки - відійдіть один від одного на таку відстань, щоб рука б'є не досягала до особи тримає долоню.
3
Розучуйте які-небудь фокуси з спритністю рук. Процес такого навчання добре розвиває швидкість реакцію . Почніть з жонглювання - кілька предметів, що пролітають перед вашими очима, постійно вимагатимуть того, щоб їх спритно ловили і тут же підкидали знову. Справитися з цим людина, що володіє поганою реакцією, відразу не зможе, а в міру успішного виконання даного завдання ви переконаєтеся, що реакція у вас стала куди краще. Крім того, жонглювання добре розвиває рухову координацію.
4
Пошукайте в мережі інтернет та встановіть собі на комп'ютер спеціальну програму для розвитку реакції. Наприклад, однією з таких програм є Effecton Studio 2005, яка здатна оцінити швидкість і дисперсію простої зорово-моторної реакції, швидкість складної зорово-моторної реакції, швидкість аудіо-моторної реакції, час реакції на рухомий об'єкт і так далі. Використовуючи оціночні дані програми, відстежуйте свій прогрес.