Як виховувати йоркширського тер'єра.

Йоркширський тер'єр - одна з найпопулярніших порід. Купуючи цуценя йоркширського тер'єра , варто пам'ятати про те, що навіть декоративний собака повинна бути вихованою. В іншому випадку, це миле створіння перетворюється на маленького домашнього тирана з червоним бантиком.
Інструкція
1
Купувати цуценя йоркширського тер'єра слід в хорошому розпліднику. Пам'ятайте, що тварина успадковує не тільки екстер'єр, а й характер. Так наприклад, боягузтво собаки може бути придбаної, а може бути і спадковою. В розплідниках, які дорожать своєю репутацією, в розведення не допускають собак з нестійкою психікою, адже така собака практично не піддається вихованню. До того ж, в таких розплідниках цуценята ростуть і правильно розвиваються в хороших умовах. При виборі цуценяти поспостерігайте за ним, оцініть його характер, так як від характеру буде залежати успішність виховання.
2
З моменту появи цуценя йоркширського тер'єра в будинку потрібно відразу розподілити ролі. Ви господар, вожак зграї. Щеня - підлеглий, член вашої зграї. Почати виховання слід з привчання щеняти до місця. Виділіть для йорка лежанку, килимок або підстилку, покладіть її в те місце, де відпочиватиме і спати щеня. Віднесіть цуценя на підстилку, пограйте з ним там, дайте йому ласощі. Коли ви посадите песика на підстилку, дайте команду "Місце". Повторюйте цю вправу кілька разів в день. Незабаром щеня засвоїть, що це його місце, куди він повинен відправлятися за першою вимогою господаря.
3
Важливим дисциплінуючим аспектом є розпорядок дня. Собака швидко до нього звикає, її не мучить невідомість, так як вона прекрасно знає, що і коли буде. Годувати собаку слід по годинах, тільки після того, як закінчать свою трапезу всі члени родини. Тільки вожак має право першим приступати до їжі. Решта ж їдять те, що залишиться від трапези вожака. Таким чином, ви день у день будете зміцнювати свою позицію ватажка перед собакою.
4
Вожак має право перебувати на височини. Не дозволяйте йоркширських тер'єрів сплигує на дивани, крісла. Все що знаходиться вище рівня погляду собаки - ваша територія. До того ж, враховуючи малий розмір йоркширського тер'єра , перебувати на кріслах, ліжках та диванах для нього небезпечно. Найпоширеніші травми - удари, струс, переломи при падінні з висоти.
5
Ніколи не дозволяйте йорку проходити вперед вас в дверях, коридорах. Не дозволяйте бігти попереду вас по сходах. Вожак вирішує, куди повинна йти зграя, вожак першим проходить вперед. Що ж стосується сходів, варто розглянути цей момент окремо. Згадайте, як людина ходить по сходах. Голова опущена вниз, йдете, дивлячись собі під ноги. В цей час собака стоїть на верхній сходинці й нетерпляче крутиться, спостерігаючи за господарем. І собака має право вважати себе головною. Вона нагорі, попереду вас, а ви опускаєте голову, відводите погляд, висловлюючи повне підпорядкування. На собачою мовою це виглядало б саме так.
6
Варто згадати про пестощі та іграх. Ви повинні вирішувати, коли гладити собаку, коли з нею грати. Ніколи не відповідайте погладжуванням на наполегливі стусани носом в вашу руку. Виходить, що собака сама вирішує, коли підійти і попросити ласки. Так робить тільки вожак. Така поведінка варто просто ігнорувати і незабаром собака залишить цю звичку. Пам'ятайте, що виховання собаки - це не дресирування. Чи не олюднювати без міри собаку, навіть якщо це чарівний йоркширський тер'єр. Розмовляйте з собакою зрозумілою їй мовою, і у вашій зграї завжди пануватимуть дружба і розуміння. Спілкування з вихованої собакою не може не доставляти задоволення.
Зверніть увагу
Ніколи не карайте йорка фізично. Якщо собака робить щось недозволене, бризніть в неї водою, раптово лясніть долонь. Пам'ятайте, що припиняти небажані дії потрібно в момент їх вчинення. У собак відсутня складна причинно-наслідковий зв'язок. Через 5 секунд після вчинення проступку собака вже не пам'ятає про нього.
Корисна порада
Заохочуйте йоркширського тер'єра, нагороджуйте його за кожне правильно виконане дію.