Як вирівняти вм'ятину. Як вирівняти вм'ятину на мазді.

Для усунення невеликих вм'ятин з корпусу автомобіля від вас не потрібно великих зусиль. Якщо ж вм'ятина занадто велика або глибока, завжди можна вдатися до послуг фахівців авторемонтної майстерні. Однак з процесом виправки невеликих і середніх за розмірами вм'ятин ознайомитися буде не зайвим.
Вам знадобиться
  • - Дерев'яна киянка;
  • - Магніт;
  • - Чиста ганчірка;
  • - Самонарізи;
  • - Плоскогубці;
  • - Дрель і тонке свердло.
Інструкція
1
Якщо ви помітили вм'ятину на корпусі вашого авто, спробуйте її позбутися механічним шляхом (рихтуванням). Досить додати ушкодженої ділянки близьку до початкової форму, оскільки повністю відновити форму ділянки у вас навряд чи вийде. Всьому виною розтягнення металу на місці вм'ятини, що не дозволяє йому повернутися в свій початковий стан. Спробуйте зменшити рівень вм'ятини приблизно до 2-3 мм нижче початкового рівня поверхні.
2
Для початку забезпечте вільний доступ до зворотного боку вм'ятини на кузові. Тепер Рихта за допомогою дерев'яної киянки, починаючи з менш глибоких і закінчуючи глибшими місцями вм'ятини. Звичайний молоток тут не піде - він тільки викривить поверхню. Щоб запобігти «випинання» металу, щільно притискайте під час рихтування до зворотної сторони вм'ятини дерев'яний брусок.
3
Намагайтеся не потрапляти киянкою під час рихтування по рівних місцях на кузові, щоб не виникало нових вм'ятин.
4
Якщо у вас немає доступу до зворотному боці вм'ятини, дійте по-іншому: просвердлите декілька маленьких отворів в пошкодженій поверхні кузова в найбільш глибокому місці вм'ятини, після чого вкрутите в ці отвори саморізи так, щоб вони там добре трималися. Тепер починайте тягнути за капелюшки саморізів плоскогубцями, поки вм'ятина НЕ виправиться.
5
Небагато автомобілісти знають про те, що деякі вм'ятини на кузові можна досить просто виправити, використовуючи потужний магніт. Просто підведіть магніт до краю вм'ятини, а потім потягніть його на себе. Далі послідовно рухайте магніт по пошкодженій ділянці, поки той поступово НЕ виправиться. Так ви уникнете можливого пошкодження фарби.
6
Якщо ушкоджень фарби уникнути не вдалося, видаліть з поверхні колишньої вм'ятини все лакофарбове покриття, захопивши зайві пару сантиметрів по периметру пошкодженої ділянки. Тепер вам залишилося зашпаклювати, заґрунтувати і зафарбувати ділянку.