Як зробити мило з дітьми.

Сьогодні дуже популярним стало домашнє миловаріння. Це захоплююче заняття доставить радість не тільки дорослим, але й дітям. Зробити вдома мило зовсім нескладно. Для цього можна скористатися готовим набором для миловаріння або зібрати всі компоненти для виготовлення мила самостійно.
Вам знадобиться
  • - Готова основа для мила або дитяче мило без добавок;
  • - масло-основа (оливкова, кокосова, мигдальне, обліпихова, олія шипшини або будь-яке рослинне) - 3 ч.л.;
  • - ефірне масло (за рецептом) - 3-5 крапель;
  • - вода - 200 мл;
  • - наповнювачі (пелюстки квітів, насіння, цедра терта або маленька іграшка );
  • - посуд для змішування компонентів;
  • - формочки для мила.
Інструкція
1
Візьміть готову мильну основу (вона продається в спеціалізованих магазинах) або шматок звичайного дитячого мила без добавок і запаху. Довірте дитині натерти мило на дрібній тертці. Бажано щоб крихти були однакового розміру.
2
Приготуйте водяну баню. У велику каструлю з водою помістіть каструльку поменше, поставте на вогонь. У маленьку каструльку влийте масло-основу. У підігріте масло насипте мильну крихту. Розмішуйте суміш, поки мило не розплавиться. Якщо дитина ще маленька, не варто доручати йому стояти біля плити. Школярам же розмішувати мило на водяній бані цілком можна довірити.
3
Акуратно додайте в розплавлене мило воду. У вас повинна вийти однорідна сметанообразная маса. Зніміть каструльку з водяної бані.
4
Додавайте в суміш по краплях ефірні масла. Нехай малюк сам вибере запах, який йому подобається. Якщо дитина страждає алергічними реакціями, від додавання ефірних масел в мило потрібно відмовитися.
5
Додайте в приготоване мило наповнювачі за рецептом. Це можуть бути мелені зерна кави або пелюстки квітів.
6
Змастіть формочку, в яку будете заливати мило, маслом або викладіть харчовою плівкою. Це дозволить вам потім без праці звільнити застиглий шматочок мила. Можна купити готові форми для мила або користуватися будь-якими пластиковими баночками та дитячими пісочними формочками.
7
Залийте в приготовлені форми мило. Якщо мильна основа прозора, можна покласти всередину маленьку дитячу іграшку. Дайте розчину застигнути. Витягніть отримані шматочки мила. Якщо мильце ніяк не вдається звільнити, спробуйте опустити формочку на кілька секунд в гарячу воду. Форма нагріється, і готове мило легко вийме.
Корисна порада
Процес висихання мила займе декілька днів. Пам'ятайте, що мило з ефірними маслами швидко втрачає свій аромат, тому запакуйте його в плівку.