Як усунути закладеність носа.

Заложенность носа - один із симптомів не тільки простудних захворювань, ГРВІ, грипу, але і різних новоутворень верхніх дихальних шляхів. Зазвичай так званий «неускладнений» нежить проходить протягом 3-5 днів, що викликано тривалістю життя вірусів, що викликають нездужання. Якщо закладеність жевріє після закінчення тижня, слід звернутися до лікаря, щоб виявити причину подібної ситуації.
Інструкція
1
Як правило, при найменших ознаках закладеності носа люди біжать в аптеку за судинозвужувальними краплями, яких нині безліч: «Санорин», «Назол», «ксиліт» та ін. Беручи препарати, що містять оксиметазолин, слід пам'ятати, що вони несприятливо впливають на слизову носа, сприяють її подразнення і пересушування. Тому такі ліки необхідно використовувати не більше 3-4 днів, щоб шкода, завдана слизової носа, був мінімальний, а також щоб не відбулося звикання до компонентів препарату.
2
У народній медицині існує безліч прийомів боротьби з закладеністю носа. Ліки, приготовані за рецептами наших бабусь, більш щадні, але не поступаються за ефективністю сучасним препаратам. Відмінно справляється з закладеність носа евкаліптова олія. Його можна придбати в аптеці, а можна приготувати в домашніх умовах. Для цього 1 столову ложку сухої сировини необхідно залити 100 мл соняшникової олії, а потім довести до кипіння і залишити на повільному вогні на 10 хвилин. Готовий відвар повинен постояти 4-5 годин. Після цього його можна закапувати по 3-4 краплі в день по мірі виникнення закладеності носа.
3
Евкаліптове масло, яке продається в аптеці, як правило, концентроване і більше підходить для сухих інгаляцій. Для цього на марлеву серветку або ватний тампон потрібно нанести декілька крапель масла, а потім вдихати по черзі, то однієї, то іншою ніздрею.
4
С евкаліптовим, а також сосновим, ялиновим або смерековим маслами можна проводити і вологі інгаляції. Для цього в невеликій каструлі слід закип'ятити 1-1,5 літра води, додати по 3-4 краплі будь-якого з масел (краще поєднувати евкаліптова і хвойне) і укутавшись рушником або покривалом, вдихати утворилися пари.
5
Допоможе усунути закладеність носа і сік моркви. Для цього 1 чайну ложку свіжовичавленого соку потрібно змішати з такою ж кількістю підігрітого рослинного масла і декількома краплями соку часнику. Цей спосіб не тільки усуває закладеність, але і сприяє якнайшвидшому одужанню.
6
Швидко позбавляє від закладеності носа сік алое. Свіжовичавлений сік цієї рослини закопують в кожну ніздрю по 2-3 краплі 3-4 рази на день. Цей рецепт гарний тим, що його можна використовувати при лікуванні нежиті навіть у грудних дітей. Тільки в цьому випадку сік алое слід розвести кип'яченою водою в рівних пропорціях.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8pnTfgzmdaM