Як перевірити мед на натуральність. натуральний мед Як перевірити.

Як відрізнити натуральний мед від підробки? Звичайно, однозначну відповідь можуть дати тільки в лабораторії. Однак і в домашніх умовах можна перевірити, чи відповідає натуральний мед певним параметрам.
Інструкція
1
Через деякий час натуральний мед зацукровується, кристалізується. Кристалізація меду зазвичай відбувається через пару місяців після збору, тобто приблизно в жовтні. Хоча деякі сорти меду (мед з білої акації, гірчичний мед) засахариваются пізніше. Підробити зацукровані мед можна, але зробити це складніше, ніж імітувати рідкий мед. Тому будьте уважні, якщо вам пропонують купити рідкий мед взимку. Можливо, цей мед натуральний, але попередньо розтоплений. Засахаривание не впливає на корисні властивості меду, а ось підігрівання значно погіршує його якість.
2
Розгляньте мед уважніше. Натуральний продукт містить помітні частинки пилку, воску, іноді навіть крильця бджіл. Якщо в меді нічого подібного не спостерігається, він явно фальсифікований.
3
Відрізнити натуральний мед від сурогату можна за допомогою шматочка простий газети. Капніть крапельку меду на папір і подивіться, що станеться. Якщо крапля розтеклася по поверхні і намочила папір, то мед, хоч і натуральний, але незрілий, в гіршому випадку - взагалі підроблений.
4
Фальсифікований мед може містити різні добавки. Виявити їх просто. Додайте в мед кілька крапель йоду, якщо йод посиніє, в ньому є крохмаль, якого мед натуральний не містить. Потім розмішайте пару ложок меду у воді і капніть туди оцтової есенції. Якщо вода «закипить», тобто почне виділяти вуглекислоту, в меді присутній крейда. Наостанок додайте в 50% розчин меду кілька крапель нашатирного спирту. Якщо розчин меду побурів, а на дно склянки випав в осад коричневий порошок, мед розведений патокою.
5
Звертайте увагу на такі ознаки натурального меду, як смак і запах. Натуральний мед приємний і терпкий на смак, повністю розчиняється в роті, іноді трохи пече і поколює мову і небо. Практично всі сорти меду мають приємний запах, підроблений мед зазвичай запаху не має.