Як вивчити попит.

Купівельний попит формують різноманітні фактори. На структуру і форму купівельного попит а впливає мікроекономіка району, клімат, матеріальний фактор, рівень культури населення, його професійний та національна складова, і, звичайно ж, модні тенденції. В магазинах і мережах промтоварного напрямки використовують різноманітні методики вивчення попит а.
Інструкція
1
Проаналізуйте незадоволений купівельний попит . Врахуйте потреби покупців в тих продуктах, які ще не були в реалізації.
2
Проаналізуйте пропозиції та зауваження споживачів за асортиментом і якістю продуктів, які реалізуються у вашій торговій точці.
3
Вивчіть товарообіг. Подивіться, що купували краще. Для ефективного аналізу споживчого попит а, необхідно визначати кількість продажів за кольором, фасоном, розміром.
4
Виявіть всі дефекти товарів, які перебували на реалізації. Опитаєте покупців, які саме претензії вони мають до даних товарів.
5
Організуйте брифінги для споживачів. Брифінги бувають очні та заочні. Очні брифінги, зазвичай проводять в спеціалізованих магазинах, а заочні - у величезних торгових мережах з великою кількістю покупців.
6
Організуйте виставку-реалізацію. Такі виставки сприяють розширенню кругозору покупців щодо асортименту товару і демонструють високий рівень культури обслуговування населення.
7
Організуйте виставку-демонстрацію. Покажіть покупцям нові товари у всій красі.
8
Оформлення керівником магазину кон'юнктурного огляду буде підсумком проведення роботи по тому, як вивчити попит покупців. Огляду бувають щомісячними і квартальними. Вони відображають облік виконання планів товарообігу: список продуктів, яких немає в реалізації, і продуктів, на які не повністю задовольнився попит ; наводяться рекомендації споживачів щодо якості, оформлення, фасону товарів, які знаходяться в реалізації.