Як збільшити швидкість відтворення.

Якщо ви стикалися з записами, які конвертували в цифровий формат, приміром, записи з касет з магнітною стрічкою, напевно, знаєте, що оцифровка відбувається на різних швидкостях. Одні використовували 19 швидкість , інші швидкість , яка була в 2 рази більше. У підсумку різні композиції не можна було звести в один збірник. Єдиним виходом з цієї ситуації є зміна швидкості відтворення.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Sound Forge, Windows Media Player.
Інструкція
1
Якщо потрібно незначно змінити швидкість відтворення, можна скористатися стандартним програвачем, який вбудований в дистрибутив операційної системи (Windows Media Player). Після запуску програвача і мультимедійного файлу перейдіть до вкладки "Відтворюється», натисніть кнопку «Додаткові можливості», потім виберіть пункт "Налаштування швидкості відтворення».
2
Скориставшись ползунком можна приблизно відрегулювати швидкість відтворення музики. Також можна скористатися допоміжними кнопками «Нижче», «Середня» і «Вище». Щоб обрана вами швидкість спрацьовувала для кожного файлу, зніміть позначку навпроти пункту «Прив'язка регулятора до стандартних швидкостям».
3
Якщо потрібно змінювати швидкість відтворення більш точно, скористайтеся програмою Sound Forge. З її допомогою ви можете встановити для кожного файлу свою швидкість відтворення, до того ж всі зміни, внесені вами, зберігаються в файлі назавжди. Для зміни швидкості відтворення необхідно вибрати пункт Resampling або Pitch Shift в меню Process.
4
В останніх версіях цієї програми значення меню дещо змінилися, тому всі дії, які треба здійснити, виглядатимуть так. Натисніть меню Effect, виберіть пункт Pitch, потім пункт Shift. У вікні, змініть наступні значення: - semitones to shift pitch by - поставте 11 або 12; - accuracy - High; - натисніть кнопку «Застосувати» і «ОК».
Збільшення відтворення здатне надати аудіозаписи добру частку комічності. Для того щоб самостійно створити ефект «гелевого кульки», можна скористатися програмою Sony Sound Forge.
Вам знадобиться
  • - програма Sony Sound Forge не нижче 9 версії.
Інструкція
1
Запустіть аудіоредактор і відкрийте в ньому необхідний трек: клікніть пункт меню File -> Open (також за цю команду відповідають гарячі клавіші Ctrl + O і Ctrl + Alt + F2), виберіть файл і натисніть «Відкрити». Колишнє вікно закриється, а в робочій області програми з'явиться нове вікно, яке матиме ім'я композиції, що ви додали в програму. Якщо ви відкрили одноканальну запис, в цьому вікні відобразиться один графік, якщо стереофонічну, то два (вгорі лівий канал, внизу - правий).
2
Натисніть пункт меню Effects -> Pitch -> Shift. У вікні, нас цікавлять параметри Semitones to shift pitch by (півтони зсуву висоти) і Cents to shift pitch by (соті частки зсуву висоти). В одному півтоні (semitones) знаходиться сто часток (cents), тому для значних змін використовується перший параметр, а для більш точних - другий.
3
Встановіть параметр Semitones to shift pitch by приблизно на 12, а Cents to shift pitch by на 0,0 - це збільшить швидкість музики рівно в два рази. Окрім полів для запису значень, можна використовувати повзунки. У нижній частині вікна знаходиться рядок Transposition ratio (коефіцієнт зсуву). Якщо ви все зробили правильно, навпроти нього має значитися 2,00000, що означає дворазове збільшення швидкості.
4
Не забудьте поставити параметр Accuracy на High (3). Тим самим обробка треку цим ефектом буде більш довгою, зате його якість буде високою. Закінчивши з настройками, натисніть «ОК». Вікно ефекту Pitch shift закриється, а в нижній частині вікна з аудіозаписом з'явиться статусна панель, в якій відобразиться процес обробки треку. Коли він завершиться, натисніть Play all (Shift + Space), щоб прослухати результат.
5
Для збереження результату натисніть комбінацію клавіш Alt + F2 в вікні вкажіть шлях для збереження, напишіть ім'я, в полі тип файлу вкажіть MP3 Audio і натисніть «Зберегти». Вікно зникне, а в нижній частині вікна з аудіозаписом знову з'явиться статусна панель, на цей раз відображає панель збереження. Дочекайтеся, коли вона зникне і натисніть Alt + F4, щоб покинути програму.