Як лікувати нюх.

Нюх - це дистантний аналізатор, який дає нам дуже багато інформації про навколишній світ. Особливо важливо гарний нюх людям, для яких це джерело інформації стає ведучим. Йдеться про сліпо-глухих.
Інструкція
1
Нюхова сфера у дитини розвивається однією з останніх. Немовля практично не відчуває запахів і тягнеться до материнського соску інстинктивно, відчуваючи його теплоту. Стверджується, що не менш важливу роль відіграє і поза, яку приймає малюк при годуванні. До нюху все це має вельми непрямий стосунок. Лише рокам до 4 дитина починає диференціювати запахи, відрізняти приємний запах від неприємного і т.д. З віком нюх поліпшується, хоча до кінця життя воно у людини залишається досить слабким, на відміну, наприклад, від деяких жівотних.В повсякденному житті людина користується нюхом не надто активно. Інші джерела інформації дають найбільш повне уявлення про події. Однак, є люди, для яких нюховий аналізатор залишається єдиним дистантних способом отримання інформації. Це люди, позбавлені одночасно зору і слуху. Є унікальні випадки, описані як в художній, так і в науковій літературі, коли при повній сліпо-глухоті людина вільно орієнтувався по одним лише запахам і вібрації навколо. У таких людей нюх, звичайно, більш треноване, хоча психологи стверджують, що хитрощі НЕ проісходіт.Нередко людина помічає про те, що став гірше сприймати запахи, далеко не відразу. Причини зниження нюху можуть бути як механічні (перелом або тріщина носової перегородки), так і хімічні: опік слизової придаткових пазух, робота з шкідливими, що видають гострий, неприємний запах, речовинами. Крім того зниження нюхових можливостей спостерігається після деяких захворювань: гайморит, ейтмоідіт, запалення середнього вуха і т.д.Что потрібно робити: Якщо йдеться про опіку слизової, то це лікується досить успішно сумішшю оливкової та кукурудзяної олії. 2 рази на день необхідно вставляти в ніс ватні джгутики, рясно змочені цим розчином. Іноді можна зустріти в якості рекомендованого засобу мед. На ерозійних слизову мед наносити не можна.
2
Якщо зниження нюху пов'язано з перенесеним захворюванням, то ефективною вважається аромотерапія. Для тренування найкраще взяти запахи різкі і легко пізнавані: лимон, часник, кава, перець, нашатирний спирт. Цими запахами необхідно дратувати нюхові канали, підносячи джерело до носа на відстані 15 см. У перші дні може нічого не вийти, але з часом мозок почне отримувати сигнал від рецепторів і переробляти його. Якщо, звичайно, не перебиті нюхові нерви.
3
Промивання носа солоною водою. Хороший профілактичний засіб при різних вірусних епідеміях. До того ж сприяє поліпшенню циркуляції крові в судинах.
Корисна порада
Лікування нюху - тривалий, далеко не завжди ефективний процес. Щоб уникнути проблем із сприйняттям запахів, потрібно намагатися не піддавати слизову оболонку носових отворів (хоан) тривалого несприятливого впливу температурних, хімічних і фізичних факторів.