Як вибрати термометр.

У складі кожної домашньої аптечки обов'язково повинен бути термометр . Відхилення температури тіла від норми нерідко свідчить про проблеми зі здоров'ям людини, тому вимірювати її необхідно при перших же ознаках нездужання. На сучасному ринку медичних пристосувань представлений величезний асортимент найрізноманітніших термометр ів. Часом людина замислюється нема над тим, чи варто йому вимірювати температуру, а ніж провести її вимір. Вибрати термометр нескладно, головне в цій справі - визначитися з різновидом цього важливого приладу.
Інструкція
1
Багато людей, по старинці, вибирають для себе і своєї сім'ї ртутний термометр , який представляє собою скляний стовпчик з капіляром, заповненим ртуттю.
2
Такий термометр вважається найточнішим, його допустима похибка становить лише 0,1 градуса. Крім цього, він самий довговічний і універсальний, адже температуру тіла їм можна вимірювати орально, ректально та пахвою.
3
Крім усього іншого, вибір ртутного термометр а не сильно б'є по кишені, адже він є найдешевшим приладом для вимірювання температури тіла.
4
Але ось, витратити на вимір температури тіла ртутним термометр ом доводиться, часом, не менше 10 хвилин. До того ж, термометр такий легко розбивається, падаючи, наприклад, на підлогу. При падінні прилад залишає безліч дрібних осколків скла і небезпечну для здоров'я людини ртуть.
5
Багато людей, в якості домашнього приладу для визначення температури тіла, вибирають електронний термометр , оснащений вбудованими датчиками і дисплеєм, що показує показники вимірювань.
6
Такі термометр и хороші тим, що для виміру температури тіла ними достатньо лише пари хвилин. Крім того, вони прості у використанні і абсолютно безпечні, т.к. не містять ртуть.
7
Батарейка в електронному термометр е може сісти в самий невідповідний момент, тому під рукою у власника такого приладу завжди повинна бути запасна.
8
Як правило, більшість людей вибирають електронні термометр и для вимірювання температури тіла дітей.
9
Деякі люди вибирають для вимірювання температури тіла інфрачервоні термометр и, що вважаються новинкою на сучасному ринку медичних приладів.
10
На вимір тіла інфрачервоним термометр ом йде всього 5-30 секунд. А за допомогою безконтактної його моделі вирішується проблема визначення температури сплячим хворим і занадто активним дітям.
11
Тільки от похибка такого термометр а досить-таки велика, від 0,3 до 0,5 градуса.
12
Слід пам'ятати про те, що купувати той чи інший обраний термометр слід тільки в аптеці або в спеціалізованому магазині медичних приладів.
13
Крім того, термометр и відносяться до групи товарів, повернення яких заборонений, тому перед покупкою слід уважно ознайомитися з докладною інформацією про термометр е і оглянути прилад на наявність видимих поломок.
Термо? Метр - це прилад для вимірювання температури обумовленою середовища: повітря, ґрунту, води. Виділяють кілька видів термометрів, відмінних за принципом дії: рідинні, оптичні, механічні, газові, електричні, інфрачервоні.
Інструкція
1
Перший термометр винайшов Галілей. Він був повітряним і показувати не температуру, а її зміна без числових значень. Сучасний термометр створив Фарадей в 18 столітті. Спочатку він наповнював термометр спиртом, але пізніше замінив його на ртуть. Нуль в шкалі числень Фарадея дорівнював сучасним 32 градусам, а температура людського тіла дорівнювала 96 градусам. У 1742 році фізик Цельсій зробив точками відліку температуру танення льоду і кипіння води, правда спочатку нуль на шкалою відповідав температурі кипіння води, але потім вона прийняла сучасний вигляд.
2
Рідинні термометри працюють за умови зміни початкового обсягу рідини, залитої в термометр, при зміні навколишньої температури. Найчастіше в колбу термометра заливають спирт або ртуть. Плюсами ртутного термометра є висока точність вимірювання температури, тривалий термін використання, проте рівень температури встановлюється досить довго, ртуть в градуснику є небезпечним матеріалом, тому використання ртутного термометра необхідно виробляти максимально акуратно. Оптичні термометри реєструють температуру по рівню світіння, спектра та інших показників і найчастіше застосовуються в наукових дослідженнях.
3
Механічні термометри діють за принципом рідинних, тільки датчиком служить спіраль, або стрічка з металу. Електричні - працюють за принципом зміни рівня опору провідника при зміні зовнішньої температури. Ті електротермометри, які мають великий діапазон, засновані на термопарах - при взаємодії різних металів виникає контактна різниця потенціалів, яка залежить від температури. В електротермометри вбудовані додаткові функції пам'яті, підсвічування, вони безпечні і швидко показують результат, однак можуть давати невелику похибку, внаслідок чого температуру потрібно міряти декілька разів.
4
Інфрачервоний термометр вимірює температуру без безпосередньої взаємодії з людиною або предметом, відрізняється точністю вимірювання та безпекою, а також високою швидкістю дії - півсекунди. Вони гігієнічні, швидко (протягом 2-5 секунд) працюють і допомагають вимірювати температуру дітям.