Як налаштувати лазер.

Відомо, що налаштувати будь лазер - справа непроста. Дорогі машини мають вбудований лазер ний покажчик, який працює на основі червоного лазер ного діода, для настройки пристроїв «простіше» можете використовувати наступний варіант - «стріляти» променем по паперовим цілям, закріпленим на дзеркалах.
Інструкція
1
Акуратно розберіть лазер ную указку з допомогу кусачок.
2
Дістаньте плату. На ній змонтовані діод, мікрокнопка включення, лінза і захисний діод (по харчуванню) .Удаліте кнопку, «обкусив» плату кусачками (щоб вкоротити її) до діода, припаяйте дроти живлення. Для живлення лазер а використовуйте ті ж елементи, що й використовувалися в лазер ной вказівкою. Припаяйте до них дроти.
3
Скріпіть елементи живлення ізолентою. На звороті лазер а прикріпіть шматочок поролону (краще клеєм) і обмотайте всю конструкцію ізолентою.
4
Шматочок поролону із зворотного боку вашого лазер ного покажчика повинен бути такого розміру, щоб ви могли його зафіксувати в розтрубі лазер ного випромінювача, а також необхідно, щоб він був досить м'яким, а то може пошкодити напівпрозоре дзеркало, встановлене в розтрубі. Перед тим як закріплювати лазер ний покажчик в розтрубі, вам доведеться зробити грубу настройку - потрібно щоб лазер ний промінь потрапив в мішень.
5
Тепер вимкніть лазер ний гравер, змонтуйте лазер ний покажчик в розтрубі лазер а і добийтеся, щоб суміщення променя лазер ного діода з відміткою на мішені від стрілянини лазер ом. Таким чином, промінь червоного лазер ного покажчика розташувався точно по променю штатного лазер ного випромінювача. Тепер можете приступати до налаштування оптичного тракту лазер ного гравера.
6
Після суміщення променів червоного лазер ного покажчика та штатного лазер ного випромінювача можете приступати до юстування оптичного тракту лазер ного гравера. Для цього закріпіть паперову мішень і, переміщаючи руками дзеркало по осі Y, добийтеся попадання променя точно в мішень на мінімальному і максимальній відстані від першого дзеркала.
7
Після настройки другого дзеркала, налаштуйте проходження променя від другого до третього дзеркала: помістіть мішень на третьому дзеркалі і перемістіть руками каретку ріжучої головки по осі X. Повертайте юстіровать гвинти на другому дзеркалі. Ваш промінь повинен точно потрапити в центр мішені на мінімальному і максимальному видаленні третього дзеркала від другого.
8
Тепер зніміть мішень з третього дзеркала і визначте фокусну відстань, поклавши на стіл аркуш паперу, обертаючи гвинт опускання/підйому столу. Залишається ще одна процедура - настройка третього дзеркала оптичного тракту лазер ного гравера. За допомогою червоного лазер ного покажчика зробити це буде неважко - на аркуші паперу видна сфокусована точка в ореолі блідо-червоної плями. Обертайте юстувальні гвинти на третьому дзеркалі, поки не досягнете попадання сфокусованої точки в центр ореола. Найкраще таку настройку робити в темряві.
9
На завершення настройки виставите ще раз фокусна відстань, обертаючи гвинт опускання/підйому столу. Виміряйте фокус - відстань від паперу до нижнього краю ріжучої головки.