Як годувати цуценя чихуахуа.

Найменшій на планеті породою собак визнана чихуахуа . Якщо дорослі собачки важать від 1 до 3 кг, то цуценята чихуахуа просто мініатюрні. Але це аж ніяк не заважає їм бути грайливими і енергійними, подібно представникам собак інших порід. Як правильно годувати такого маленького цуценя?
Інструкція
1
Єдиною їжею для цуценя у віці до трьох тижнів є грудне молоко матері, що забезпечує збалансований набір білків, жирів, вітамінів і вуглеводів. Прикормку у вигляді горошин з яловичого м'яса та сиру рекомендують починати давати лише після закінчення тритижневого віку. Кількість їжі повинно поступово збільшуватися, а доза не повинна перевищувати кілька штук на добу.
2
Зазвичай відбирання від матері здійснюють на 32-35 день життя, але зв'язок слід підтримувати й далі: для забезпечення правильного функціонування імунної системи. Перегодовувати цуценят чихуахуа ні в якому разі не можна, так як зайвий жир здатний деформувати розвивається кісткову систему. Достатність корми можна визначити, промацавши ребра цуценя. Якщо вони містять малу кількість жиру, то дозу корму слід трохи і поступово збільшити. Якщо ж навпаки, ребра приховані жиром, але пальпуються досить вільно, значить, харчування цуценя підібрано оптимально.
3
Аж до досягнення двохмісячного віку, цуценят чихуахуа годують близько 6 разів на день, потім плавно зменшують кількість годувань до 5 разів протягом двох наступних місяців, потім до 4 - з 4 до 6 місяців , і так до однорічного віку. Багато власників таких собак часто замислюються над тим, який корм краще - сухий, готовий, або природний. З одного боку, готові корми завжди збалансовані за калорійністю, багаті вітамінами і мікроелементами, що цілком відповідає вимогам собаки згідно її віку. Але завжди слід пам'ятати, що природна їжа містить поживні речовини, які засвоюються організмом собаки набагато краще. Тому краще комбінувати.
4
З натуральних і природних продуктів цуценя м зазвичай дають у вигляді фаршу м'ясо яловичини, попередньо в перебігу декількох хвилин оброблене окропом. А ось свинину з раціону чихуахуа виключають повністю через її надмірної жирності. Ще ці милі створіння ставляться з любов'ю до морепродуктів. Цуценяті чихуахуа можна давати морську рибу, також у вигляді фаршу. Протипоказаний минтай, не засвоюваний організмом, а також жирні види риб. Не можна годувати чихуахуа гарячою або холодною їжею, ковбасою, молоком. Важливо пам'ятати, що всякого роду солодке необоротно впливає на очі, зуби і травний тракт собаки.
Зверніть увагу
Годування цуценят чихуахуа. Спочатку їх їжа тільки материнське молоко (зрозуміло, якщо воно є). Досить ефективні для формування скелетно-кісткової системи препарати, що представляють колоїдний розчин олеата кальцію і вітаміну D) (для цуценят і дорослих собак - 0,5 мл, для годуючих сук - 1,0 мл на 1 кг ваги щоденно). До речі, в них присутні й смакові компоненти, тому собаки та цуценята охоче їх вживають.
Корисна порада
Можна годувати цуценя натуральними продуктами, додаючи до їжі спеціальні собачі вітаміни, однак це являє собою певну складність - до кожного прийому їжі необхідно розтовкти досить тверду таблетку, на це не завжди є час. Також не варто давати борошняне, щоб у цуценятко не "потекли» оченята. Чихуахуа їдять практично все, і у них майже не буває харчової алергії, тому ніяких проблем з харчуванням у вас не виникне.