Як спекти домашній хліб. Як зробити домашній хліб.

Раніше в кожній родині вміли пекти хліб і не тільки тому, що домашній хліб виходить смачніше і зберігається довше, домашнє хлібопечення - це ще й данина поваги хлібу.
Інструкція
1
Звичайний житній хлеб4,5 кг мукі3,5 л води30 г солі25 г дрожжейЧтоби приготувати житній хліб, необхідно зробити закваску. Для цього 25 г дріжджів розчиняємо в 1,5 л теплої води, всипаємо 500 г борошна, замішуємо тісто і ставимо в тепле місце на 7-8 часов.В діжу наливаємо теплу воду, розведену закваску, всипаємо 1/3 борошна, ретельно перемішуємо, разравниваем поверхню, присипаємо борошном, щільно прикриваємо кришкою і ставимо в тепле місце. Через 12-14 годин на тісто додаємо сіль і всю решту борошна, після чого ретельно вимішуємо і знову поміщаємо в тепле місце. Як тільки тісто підніметься, можна розігрівати духовку. Випікають житній хліб на середній температурі, готовність перевіряють дерев'яною паличкою або зубочисткою. В деяких село житній хліб випікали з додаванням картоплі: на 4 кг борошна - 1,5 л води, 1 кг картоплі, 40 г солі. При цьому картоплю варять в мундирі, очищають від шкірки, товчуть (можна пропустити через м'ясорубку) і закладають одночасно з третиною борошна. Далі - по рецепту.
2
Заварний житній хлеб4 кг мукі1,75 л води40 г солітмін по вкусуЗакваску готуємо аналогічно попередньому рецепту, виймаємо її з діжі, перекладаємо в інший посуд і розводимо теплою водою. А в діжу всипаємо третину борошна, заливаємо її окропом, розмішуємо і, прикривши тканиною, ставимо в тепле місце. Через 2-3 години додаємо розведену закваску, перемішуємо тісто і знову ставимо в тепло. Через 16-18 годин додаємо сіль, решту борошна з кмином, добре вимішуємо і знову ставимо в тепло. Далі все робиться так само, як і в попередньому рецепті.
3
Пшеничний хлеб2 кг пшеничного мукі40 г дрожжей5 склянок води2 ст. л. солі2 ч. л. сахараВ посуд вливаємо 1,5 склянки теплої води, додаємо дріжджі, цукор і ретельно перемішуємо до повного розчинення дріжджів. Потім всипаємо склянку борошна і розмішуємо дерев'яною ложкою так, щоб не було грудок. Ставимо в тепле место.Через півгодини додаємо решту борошна, воду і сіль, замішуємо тісто так, щоб воно відставало від стінок посуду, і ставимо в тепло. Зазвичай тісто буває готове через 3-4 години. Поки воно бродить, нескольько раз його обминали. Готове тісто разделиваес на короваї, згладжуємо його поверхню, змочуємо водою і ставимо в добре прогріту духовку на середній температуре.Готовность пшеничного хліба визначаємо так само, як і житнього.
Зверніть увагу
З хорошої муки і хліб виходить краще, але головне - співвідношення води і муки. Якщо замісити тісто надто круто, коровай потріскається і швидко зачерствіє, а якщо рідким - стане липким.