Як зробити личаки.

Лапти - низька взуття, поширена в давнину на Русі. Їх виготовляли з лика таких дерев, як липа і в'яз. Підошву для міцності подплеталі мотузкою, лозою або підшивали шкірою. Прив'язували лапоть до ноги шнурками, які також скручували з того ж лика, яке використовували при виготовленні самих личаків. Однак постоли не забуті, і в наш час їх також продовжують плести, але не для повсякденного носіння, а з інтересу.
Інструкція
1
Як матеріал використовуйте лико, яке заготовляють з кори молодих лип. Для лаптя знадобиться чотири смужки лика. Спочатку потрібно сплести задник і устілку. Візьміть дві смужки в ліву руку і дві - в праву руку. Переплетіть їх між собою на середині довжини. Верхні кінці смужок проденьте вниз.
2
Загніть і переплетіть залишилися верхню ліву і праву смужки. Переверніть вийшов задник лаптя. Знайдіть з обох сторін дві середні смужки лика. Заплетіть почергово кути з лівого і правого боків між двома середніми смужками лика. Почніть плести підошву лаптя.
3
Крайню верхню смужку загніть зліва і проплітаючи. Потім праворуч проплітаючи одну смужку. Тепер займіться другий смужкою ліворуч і також праворуч доти, поки не проплетете 5 смужок. Переверніть заготовку.
4
Визначте, який лапоть виготовляєте першим - лівий або правий. Для лівої ноги виберіть крайню верхню смужку-поясок праворуч, для правої ноги - зліва. Для лаптя лівої ноги заплетене кут з правого боку. Переверніть і проплітаючи смужку-поясок далі між іншими смужками. Почніть плести верх носка лаптя.
5
Переплетіть перші смужки верху носка лаптя. Проплітаючи по три смужки з кожного боку. Загніть і переплетіть першу смужку середнього рівня назовні лаптя до підошви. Далі переплетіть смужку-поясок на підошві лаптя.
6
Загніть і переплетіть другу і наступні смужки таким же чином. Точно так же плетіть правий лапоть, заплітаючи смужку-поясок зліва.