Як монтувати опалення.

Основним елементом, що створює затишок і комфорт в будинку, є опалення . В даний час виробники опалювальних систем пропонують безліч варіантів і моделей опалювального обладнання. Монтувати систему опалення краще під час будівництва будинку або його капітального ремонту. Тоді можна без особливих зусиль прокласти труби саме там де вони повинні бути. Головним елементом системи є котел. На сьогоднішній день вибір котлів досить великий. Котел може працювати на дизельному паливі, газі, електриці, вугіллі та дровах.
Вам знадобиться
  • Опалювальне обладнання складається з котла, бойлера (якщо необхідний), циркуляційного насоса, манометрів, труб, радіаторів та з'єднувальних фітингів
Інструкція
1
Монтаж системи опалення найправильніше починати саме з котла. В іншому випадку може виникнути ситуація коли патрубок встановленого надалі котла НЕ БУДЕ Центрованим з підведеною водовідведенням. Тоді доведеться або згинати трубу або повністю монтувати відвід. Однак у цьому випадку буде порушена цілісність і ефективність системи.
2
Після установки котла робиться розводка труб. Зазвичай користуються примусової подачею теплоносія. Це дозволяє використовувати більш тонкі труби опалення.
3
Монтаж полягає в наступному. Слід послідовно з'єднати розвідні труби з усіма радіаторами у всіх кімнатах і приміщеннях будинку. І закільцювати систему.
4
Необхідно встановити розширювальний бачок, куди надходитимуть надлишки води. В примусової системі необхідна установка циркуляційного насоса. Його можна поставити як на що подає, так і на зворотній трубі.
5
Також спільно з опалення встановлюється бойлер. Тоді при запуску опалювальної системи в будинку крім тепла завжди буде гаряча вода. Бойлери встановлюються як окремо, так можуть бути однією конструктивною системою з котлом (наприклад, газовий котел).
6
У нижній точці опалювальної системи слід встановити спеціальні крани для того, щоб виганяти з системи повітря. Бажано перед запуском стравлювати не тільки основним краном, а й через клапана на радіаторах.
Для підтримки в будинку необхідної температури повітря використовують різні системи опалення. Cистема водяного опалення використовує природну циркуляцію рідини для обігріву приміщень. При її установці необхідно враховувати правильне розміщення всіх вузлів системи.
Вам знадобиться
  • - котел;
  • - розширювальний бачок;
  • - труби;
  • - радіатори.
Інструкція
1
Перш ніж купувати все необхідне для установки опалення, намалюйте план, в якому вкажіть всі дрібниці: де і як будуть розміщуватися радіатори і котел, в якій частині будинку розміщуватиметься розширювальний бачок і скільки труб вам знадобиться для організації опалення вашого будинку .
2
Прорахуйте всі повороти, відстань від радіаторів до підлоги та інші важливі деталі.
3
Виберіть котел такої потужності, який зможе ефективно опалювати всі квадратні метри будинку . Прийнято вважати, що для обігріву 10 квадратних метрів котеджу необхідно затратити 1 кіловат енергії. Відповідно для опалення будинку з площею в 200 м? необхідно вибрати котел потужністю 20 кВт.
4
Якщо вважати за іншою методикою, то підсумовується потужність усієї кількості радіаторів. Котел, який до всього ще й постачає ванну з кухнею гарячою водою, називають двоконтурним. При розрахунку його потужності додайте ще 10 кіловат на кожен окремий кран.
5
У самому нижньому ділянці системи змонтуйте не менш двох кранів для зливу води з радіаторів. Розширювальний бачок, в свою чергу, встановіть на найвищому місці, горищі або під стелею.
6
Оснастите такий бачок зливний трубкою для зливу надлишкової води і утеплите його. Не робіть циркуляційну петлю занадто довгою, так як це буде заважати руху води в системі. Котел встановлюйте в підвалі або на місці, яке сантиметрів на 60 нижче рівня підлоги. Таким чином, циркуляція води посилиться. Врахуйте, що для кожної ділянки системи необхідні труби різного діаметру: для подає труби - 40 мм, для стояка - 50 мм, а труби, підведені до радіаторів діаметром - 25 мм.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hD-JzylI5Fw
Зверніть увагу
Якщо система складається з пластикових труб, ніколи не приєднуйте такі труби безпосередньо до котла. Краще, щоб від котла відходила металева труба довгою 1 м, а до неї вже підключіть пластикову.
Корисна порада
Встановіть радіатори під віконними прорізами, щоб піднімається тепле повітря перешкоджав проникненню холодного повітря з вікна в будинок. Центр радіатора повинен точно збігатися з центром вікна, а ребра нагрівального приладу знаходиться строго вертикально. Все радіатори в квартирі повинні встановлюватися на одному горизонтальному рівні відносно один одного.