Як вправити плечовий суглоб.

Травми плеча по праву вважаються найпоширенішими, пов'язано це, здебільшого, з рухливістю суглоба і його будовою. На жаль, контакт між суглобовими поверхнями зовсім невеликий, тому його стабільність залежить від зв'язок і м'язів, які в умовах сучасного міста слабо розвинені у більшості людей. Тому вивих суглоба супроводжує будь-який різкий рух рукою, коли вона утворює важіль, що дозволяє змістити головку плечової кістки.
Інструкція
1
Перш, ніж вправляти плечової вивих, розберіться, в яку область змістилася головка плечової кістки, щоб зрозуміти напрямок свого руху. Найчастіше зустрічаються передні вивихи, в цьому випадку головка плечової кістки зміщується в бік ключиці або просто потрапляє під неї, іноді такий вивих може супроводжуватися переломами відростків лопатки, тому знімок при вивиху плеча обязателен.Прі нижньому вивиху головка суглоба зміщується вниз, її легко можна намацати в пахвовій западині, при цьому головка може здавлювати судинно-нервовий пучок, викликаючи тимчасовий параліч пошкодженої руки. Рідше зустрічається задній вивих, в разі якого головка плечової кістки зміщується в область лопатки. Такий вивих найскладніше діагностувати і вправити самостійно, тому необхідно відвідати лікаря і зробити знімок в рентгенівському кабінеті.
2
Перед лікуванням суглоба обезбольте місце травми шляхом введення анестетиків і анальгетиків безпосередньо в нього. У домашніх умовах найчастіше використовують промедол. Потім потрібно не зволікаючи вправити суглоб будь-яким відомим вам способом, наприклад, способом Мухіна-Мота, Кохера, Джанелидзе або Мєшкова.
3
У похідних умовах найефективнішим залишається спосіб Гіппократа, що дозволяє вправити суглоб в лежачому положенні, за допомогою п'яти і рук лікаря.
4
Після того, як головка плечового суглоба повернеться на звичне місце, накладіть гіпс або тугу пов'язку, повністю ІММОБІЛІЗОВАНИХ пошкоджений суглоб на місяць. Після чого потерпілому доведеться заново його розробляти.
5
Безумовно, при першому пошкодженні суглоба краще на місці зафіксувати руку, а вправляти суглоб у лікаря, однак практика показує, що після цього може траплятися звичний вивих, тому необхідно навчитися самостійно вправляти його.
Плечовий суглоб утворений головкою плечової кістки і суглобової западиною лопатки. Вивих в цій області найчастіше виникає при падінні на витягнуту руку. Вправлення проводиться лікарями-травматологами, але не завжди існує можливість звернутися за медичною допомогою. Як самостійно вправити вивих?
Вам знадобиться
  • - анальгетики;
  • - стіл або кушетка;
  • - стілець;
  • - косинка або широкий бинт.
Інструкція
1
Вивих плеча супроводжується різким болем. Дайте постраждалому будь знеболюючі, які є під рукою, наприклад, 2 таблетки анальгіну. Виробляєте вправлення через 15-20 хвилин, коли препарат почне діяти.
2
Покладіть людини на стіл або жорстку кушетку так, щоб пахвові западини були на рівні краю, а голова звисала вниз. Підставте під голову стілець. Попросіть обернутися на хвору сторону, при цьому кут стола або кушетки буде упиратися в пахвову западину, а рука - висіти в вільному положенні поруч зі стільцем. Залиште пацієнта в такому положенні на 15 хвилин, за цей час м'язи розслабляться і не перешкоджатимуть вправленню.
3
Зігніть хвору руку в ліктьовому суглобі під прямим кутом. Відтягуючи вниз зігнуте передпліччя, зробіть обертальний рух плечової кісткою, повертаючи вивихнуту головку в суглобову западину. При передньому вивиху (коли головка знаходиться попереду суглоба) рух буде направлено спереду назад, при заднем- ззаду вперед, а при нижньому (головка під суглобом, над нею ямка) - знизу вгору. В даному способі вправляння передпліччя використовується як важіль, тому для проведення маніпуляцій не буде потрібно значних фізичних зусиль.
4
Покладіть хворого на підлогу. Встаньте збоку від нього. Обхопіть обома руками зап'ясті хворий руки. Зніміть взуття зі своєю правою ноги, якщо вивих правобічний, з лівого - в разі лівостороннього вивиху. Поставте п'яту в область пахвовій западини потерпілого. Упираючись в неї ногою, тягніть хвору руку на себе, злегка повертаючи назовні (при передньому вивиху) або досередини (при задньому вивиху). В момент вправляння головки плечової кістки в суглобову западину ви почуєте характерний клацали звук.
Зверніть увагу
Після вправлення підв'яжіть руку косинкою або широкої марлевою пов'язкою в положенні, що викликає найменші больові відчуття і зверніться до травмпункту для накладення гіпсової лонгет, інакше вивих згодом може повторитися.