Як вибрати систему опалення.

Для того щоб заміський будинок став саме домом, а не дачею по сезону, слід встановити в ньому систему опалення. В даний час встановити опалення не так проблематично як було раніше. Ранок опалювального обладнання пропонує широкий вибір котлів та комплектуючих.
Інструкція
1
Розрізняють два види системи опалення: природною циркуляцією і примусовою циркуляцією. Природна циркуляція увазі вільне переміщення теплоносія по всіх трубах і радіаторів в будинку. У такої системи є свої плюси і мінуси. До позитивних моментів можна віднести її повну незалежність від будь-якого виду енергії і автономність. Звичайно, якщо котел теж енергозавісім. Також така система проста в обслуговуванні, тобто в регулювання температури і відстеженням по всій системі рівня води.
2
Система опалення з природно циркуляцією складається з котла, труб, радіаторів, розширювального бака. Принцип дії системи залежить від правильно проведеної розводки труб. Треба вміти розрахувати необхідний ухил для труб, за допомогою якого вода і буде природно циркулювати в системі. Звичайно така система, побудована на ухилах, не залежить від електрики. Якщо котел працює, наприклад, на дизельному паливі. Однак є і суттєві мінуси.
3
Для правильної роботи системи розширювальний бачок слід розташувати якомога вище (зазвичай на горищі), тому можливі випадки замерзання. Також при щонайменшій зміні ухилу труб, тобто котруклоне, система завоздушівается і перестає функціонувати. Опалювальну систему з природною циркуляцією краще застосовувати в віддалених будинках, де часто бувають тривалі перебої зі світлом.
4
Система з примусовою циркуляцією відрізняється установкою циркуляційного насоса. Який, працюючи від електрики, постійно підтримує заданий в системі тиск і температурний режим. У такій системі неважливо, під яким ухилом встановлені розвідні труби, все залежить від потужності насоса.
5
Використовуючи систему з примусовою циркуляцією також можна розвідні труби застосовувати більш вузькі, ніж при природній циркуляції. Однак така система залежить не тільки від палива на якому працює котел, але і від електрики. В даний час більш популярною і затребуваною вважається система опалення з примусовою циркуляцією теплоносія.
Останнім часом все більше число жителів країни перебираються з квартир на проживання в індивідуальні приватні будинки. Одним з найважливіших питань, яке доводиться вирішувати при будівництві такого будинку, є питання теплопостачання. Найекономічнішими вважаються газові або дизельні котли, але щоб вибрати систему настінного опалення слід врахувати кілька факторів.
Інструкція
1
Визначте, яка потужність котла вам буде потрібно. Орієнтовно, для опалення приміщення площею 10 квадратних метрів необхідний котел на 1 кВт. Цей показник уточнюється залежно від ступеня утеплення будинку, висоти стель, розміру і кількості вікон і балконних дверей. За допомогою газового котла ви можете опалювати будинок площею до 300 кв. м, а якщо він конденсатний - то і до 1000 кв. м.
2
Одноконтурні котли використовуються тільки для опалення внутрішніх приміщень будинку. Двоконтурний котел допоможе вам налагодити і гаряче водопостачання. Вибираючи його, підрахуйте приблизну потребу вашої родини в гарячій воді, а також кількість точок підключення: ванна, кухня, раковина в туалеті. Залежно від водоспоживання виберіть тип котла: проточного типу, з вбудованим або підключається бойлером. Бойлери використовуються для рециркуляції.
3
За способом видалення газів, що відходять котли бувають з природною і примусовою тягою. Перевагою котлів з природною тягою є незалежність від електропостачання. Котли на примусовій тязі надійніше і мають великі можливості з регулювання процесу. Вони зручніше, екологічніше і економічніше.
4
За типом розпалу котли діляться на електричні і пьезо. Електричний можна розпалити автоматично. ПЬЕЗОРОЗПАЛ виробляється вручну, шляхом одночасного натискання кнопок запальника і розпалювання.
5
Зверніть увагу на ступінь безпеки експлуатації настінної системи опалення. Котел обов'язково повинен бути забезпечений датчиком контролю наявності полум'я, яке дозволяє миттєво припиняти подачу газу в разі, коли полум'я перестане горіти. Крім цього в ньому повинен бути передбачений контролер блокування, що відключає пальник при перегріві води в котлі, а також датчик перекидання тяги - він контролює постійний вихід відхідних газів назовні.