Як вправити коліно. Як визначити вивих коліна.

Вивих колінного суглоба одразу позбавляє людину можливості нормально згинати ногу, Головне - не намагатися це робити, оскільки зайві рухи порвуть ще більше зв'язок, і лікування стане більш тривалим. Вивих зазвичай супроводжується рясними крововиливами вище і нижче колінної чашечки.
Інструкція
1
Незважаючи на серйозні пошкодження, вправити вивих коліна досить просто. Повністювитягніть гомілку з протидією на виступаючі кінці і зафіксуйте суглоб пов'язкою або гіпсом на 4-6 тижнів. Потім розминайте суглоб і розробляйте його масажем.
2
Набагато частіше зустрічається підвивих колінного суглоба, який характеризується легким зміщенням гомілки по кінцях стегна. Цей вивих вправляється так само, як і повний вивих коліна, з накладенням фіксуючої і обездвіжівается пов'язки на 3-4 тижні. Однак легкому лікуванню піддаються тільки свіжі вивихи, застарілий і багаторазово повторювані травми спортсменів вже вимагають малоінвазивних втручань допомогою ендоскопії.
3
Вивих колінної чашечки також є травмою, часто викликає звичний вивих. Його рідко доводиться бачити лікарям, так як часто хворий, обмацуючи і розтираючи колінну чашечку, сам вправляє її на місце, а при виникненні звичного вивиху так само швидко справляється з проблемою. Головне - не забувати, що це теж травма і намагатися тимчасово знизити навантаження на пошкоджене коліно . В якості відновної терапії ефективно використовувати масаж в поєднанні з фізіотерапією.
4
Раніше вважалося, що часто зустрічається вивих меніска, проте остання практика показує, що зазвичай все-таки подібне пошкодження виявляється переломом, тому рекомендується відразу відправлятися до лікаря, не сподіваючись на самолікування. Хоча набагато важливіше вміти запобігати травми, які виникають все частіше через захоплення екстремальними видами спорту, тому потрібно завжди використовувати захист і доповнювати її бинтуванням суглобів за допомогою еластичного бинта.
Зверніть увагу
Вивих колінного суглоба - це дуже серйозна травма. Вправляти його самостійно не можна, по-перше, тому, що не фахівець не зможе визначити конкретний вид вивиху, а по-друге, тому, що при спробі невмілого вправляння суглоба ви можете пошкодити його ще більше.