Як вилікувати кровоточивість ясен.

На стан ротової порожнини насамперед впливає здоров'я організму і харчування. Найбільш поширеним розладом ясен є їх кровоточивість (гінгівіт). Запущений, він може привести до серйозного захворювання - периодонтиту. Тоді ви можете позбутися своїх зубів. Основною причиною захворювання є недотримання правил гігієни рота. Вчені з'ясували, що гінгівіт найчастіше зустрічається у жінок, так як під час місячних і вагітності ясна стають більш пухкими, набряклими. Застосування протизаплідних засобів провокує кровоточивість ясен . Крім того, схильність до хвороби може передаватися у спадок. Лікування гінгівіту залежить від тяжкості хвороби. Розрізняють легку і важку ступеня запалення ясен .
Вам знадобиться
  • Зубна щітка і паста, шовкова нитка, настій трав, перекис водню, консультація лікаря.
Інструкція
1
В процесі лікування легкого ступеня кровоточивості ясен достатньо дотримуватися гігієни порожнини рота і користуватися шовковою ниткою. Чистити зуби необхідно 2 рази на день по 5 хвилин. Щітка повинна бути м'якою або середнього ступеня жорсткості. Рухи виконуються в вертикальному та горизонтальному напрямках. Добре вичищені зуби повинні скрипіти, як ретельно вимиті волосся. Користуватися шовковою ниткою легко. Обведіть нею зуб на кордоні з яснами. Після цього водите ниткою вгору і вниз, вперед і назад навколо зуба, поки не відчуєте скрип. Спочатку може з'являтися кров, але ви не турбуйтеся. З часом це пройде.
2
Також в процесі лікування гінгівіту вам допоможуть народні рецепти. Їх рекомендується використовувати і в цілях профілактики захворювань ротової порожнини. При кровоточивості ясен лікарі рекомендують полоскати рот настоєм трав: кори дуба, ромашки, звіробою. На склянку окропу кладуть чайну ложку сировини, наполягають 30 хвилин, полощуть 3 рази на день. Якщо у вас є можливість, робіть це після кожного прийому їжі. Для цієї мети можна приготувати міцний сольовий або содовий розчин (на склянку теплої води 1 чайна ложка засоби). Настої дезінфікують порожнину рота, підвищують місцевий імунітет. Раз в день корисно полоскати рот перекисом водню 3%. Після чистки зубів щодня робіть масаж ясен пальцями. Він поліпшить кровообіг. Для зміцнення ясен їжте більше твердої їжі. Наприклад, яблук або моркви.
3
Якщо у вас гінгівіт перейшов в періодонтит, то лікування проводиться фахівцем. Він призначить лікарські препарати, відповідні процедури: кісткова пластика, чистка кишень ясен , відновлення м'яких тканин.
Зверніть увагу
Запущене запалення ясен може привести до захворювань шлунково-кишкового тракту.
Корисна порада
Регулярне відвідування стоматолога знизить ризик виникнення кровоточивості ясен.