Як стригти собак. Як підстригати нігті собакам вівчаркам німецьким.

Хочете, щоб ваша собачка завжди виглядала чудово? Тоді вам доведеться освоїти професії перукаря і манікюрного майстра для свого вихованця!
Інструкція
1
Почнемо з того, що є породи собак, які не потребують стрижці. Приміром, добермани або німецькі вівчарки. Існують породи, для яких стрижка просто необхідна - наприклад, пуделі або йоркширські тер'єри. Також є породи, які потребують "вищипуванні" - тримминге (різеншнауцери, ердельтер'єри).
2
Стрижка підрозділяється на виставкову, тобто передбачену стандартом породи, гігієнічну (робиться насамперед для того, щоб собаці не заважала відростила шерсть, і вона виглядала охайною) і модельну, в якій все залежить від бажання господаря і бурхливої фантазії майстра . Виставкову стрижку краще робити в салонах для тварин. Особливо це важливо для собак, які ведуть виставкову кар'єру.
3
З гігієнічної стрижкою можна впорається і вдома. Така стрижка полягає в підрівнювання довгої шерсті на задній поверхні лап, живота і гриви. Також слід акуратно підстригати шерсть між пальцями, так як вона має властивість звалюватися і заважати тварині при ходьбі. У зимовий час на шерсть між пальцями намерзають льодинки, що викликає дискомфорт у тварини.
4
Якщо є бажання, то можна освоїти і машинну стрижку свого вихованця. Тільки слід купувати спеціальні машинки для тварин, так як людські для цієї мети мало підходять.
5
Тримминг або "вищипування" виробляють 2-4 рази на рік, в залежності від швидкості росту шерсті. Як правило, цю процедуру проводять навесні та восени і обов'язково приурочують до виставки (в середньому за 8-10 тижнів до заходу). Перше "вищипування" цуценятам роблять у п'яти-семимісячному віці. Цю процедуру також краще довірити професіоналам.
6
Не варто забувати і про стан кігтів. Періодично їх необхідно підрізати спеціальними кусачками, які продаються в зоомагазинах. Швидкість росту кігтів у кожної собаки своя - все залежить від умов життя і харчування. Якщо собака часто ходить по асфальту, то стригти кігті доведеться набагато рідше, так як вони самі будуть стиратися про тверду поверхню.