Як записати бас.

Басова партія відноситься до ритм-секції, поряд з ударними інструментами, ритм-гітарою і деякими іншими. У традиційній звукозапису прийнято записувати басову лінію на самому початку роботи, відразу після партії ударних. В естрадно-джазової, рок і інших видах сучасної музики зазвичай басову партію виконує бас-гітара.
Інструкція
1
Бас-гітарист повинен ґрунтовно вивчити партію. Вона повинна відповідати діапазону його інструменту: крайня низька нота повинна бути не нижче ми контрактави для четирехструнной гітари або си-субконтрактави для п'ятиструнній.
2
Запис повинен проходити в звукоізольованому приміщенні, звільненому від сторонніх людей. Під час запису не можна розмовляти і взагалі видавати які-небудь звуки. В іншому випадку запис відобразить всі зайві призвуки і в підсумку піде нанівець.
3
Підключіть бас-гітару до комбопідсилювачів і процесору ефектів. До динаміку приставте інструментальний мікрофон, закріплений на стійці типу «журавель». Чи не притулятися головку мікрофону впритул, інакше шурхіт покриття теж запишеться.
4
Підключіть мікрофон до аудіовходу комп'ютера з встановленим звуковим редактором. Запустіть редактор, відкрийте файл із збереженою партією ударних. Поставте курсор за два такту до вступу баса, включите метроном і почніть запис.
5
Записуйте партію частинами. Якщо інструменталіст припустився помилки, зупиніться і перезапишіть. Повторювані здебільшого не записуйте кілька разів, а копіюйте і вставляйте в відповідні ділянки треку. Перезаписувати стільки раз, скільки потрібно, щоб добитися ідеального звучання партії.