Як запам'ятовувати великі тексти.

Є люди, які переказують напам'ять поеми, а є ті, яким складно запам'ятати навіть розклад автобуса. Якщо у вас перед очима величезний текст, а ви не знаєте, як укласти його в своїй голові, тоді дотримуйтесь наших рекомендацій.
Інструкція
1
Вчіть вранці на свіжу голову, коли вона не зайнята повсякденними проблемами. До того ж вченими доведено, що мозок найактивніше працює в першій половині дня.
2
Перед сном повторюйте те, що вивчили. Зазвичай на наступний ранок слова вкладаються в голові.
3
Ставте собі магнітофонний запис з текстом, коли йдете на роботу або їдете в транспорті.
4
Існує така система ОВОД. За першими літерами можна розшифрувати цей метод: Основні думки, Уважне читання, Обзор, Доведення. Головне в системі те, що потрібно не просто читати, як багато хто звик, а вдумуватися в текст! Ви повинні його перечитувати, повторювати і переказувати! Спочатку вам потрібно виділити головні думки тексту, потім зверніть увагу на дрібні деталі, постарайтеся зв'язати головні слова з другорядними, включите метод асоціацій. Далі потрібно скласти план тексту. Важливо запам'ятати послідовність головних мислей.Повторіте текст по пам'яті або розкажіть знайомому. Намагайтеся максимально в подробицях за основними думкам. Чи не підглядайте, якщо на те немає особливої необхідності. Перечитайте текст ще раз і порівняйте з пересказаним, недоліки треба допрацьовувати.
5
Відмінним є метод асоціацій, співвідносите слова і картинки в думках. І ви легко запам'ятаєте текст будь-якого розміру. Якщо в тексті зустрічаються абстрактні поняття, то їх перетворите в реальне зображення асоціацій.
6
У кого добре розвинене візуальне сприйняття, підійде метод піктограм. Це графічні образи, за якими відтворюється повна картіна.Также можна коротко конспектувати текст, який вам треба запам'ятати.
7
Потрібно створити для себе зручну обстановку. Погано, коли кричить за стіною сусідка, або у відкрите віконце доноситься несамовитий вереск кішки. Вимкніть телевізор і радіо. Сядьте в тиші і читайте.
8
Відмовтеся від зубрежкі.Нужно аналізувати і розуміти текст, а не просто заучувати.