Як зробити список папок.

Це дуже дивно, але в графічному інтерфейсі Windows не передбачено жодних коштів отримання списку папок або файлів будь-якої директорії в текстовому форматі. Логічно було б мати таку функцію десь у файловому менеджері (Провіднику), але ви не знайдете її там. Єдине що існує в стандартному дистрибутиві - рудиментарні DOS-команди минулого століття. Набагато простіше користуватися програмним забезпеченням для каталогізації від інших виробників.
Вам знадобиться
  • Програма Karen's Directory Printer
Інструкція
1
Список папок можна зробити за допомогою DOS-команд dir і tree. Але, по-перше, не дуже зручно кожен раз запускати термінал командного рядка і повертатися в DOS як в кам'яний вік, переміщаючись по дереву каталогів до потрібної стартовою точки за допомогою іншої DOS-команди. А по-друге, отриманий таким методом список матиме і кодування DOS, тобто все кириличні назви папок треба буде перед використанням перетворювати з «крякозябламі» в кодування Windows.Поетому краще скористатися окремими програмами для каталогізації. Наприклад, Karen's Directory Printer. Після її установки в контекстному меню папок і дисків комп'ютера з'являється додатковий пункт - Print with DirPrn. Для того, щоб отримати список вмісту якого-небудь носія, клацніть його правою кнопкою і виберіть цей пункт у випадаючому меню.
2
Внаслідок запуститься вікно програми, в якому вам треба вибрати одну із закладок. Якщо ви хочете роздрукувати список, то клацайте закладку Print, а якщо потрібно зберегти його в файл - переходите на вкладку Save To Disk. У вас буде великий вибір налаштувань, визначальних якого роду інформацію повинен містити список. Якщо потрібен перелік тільки папок (без файлів), то поставте позначку біля пункту Filder info only. Чи повинен список включати і піддиректорії теж можна вказати за допомогою позначки у пункту Search Sub-Folders. У правій колонці (Filder Info) відзначте всю іншу інформацію про папках, яку повинна містити таблиця. Після цього натисніть кнопку Save To Disk в лівому нижньому куті вікна.
3
Відкриється стандартне вікно збереження файлу, де вам потрібно вказати ім'я та місце зберігання списку. Зробивши це, натисніть кнопку «Зберегти».
4
Тепер у вас є файл зі списком папок. У кожній його рядку містяться відомості про одну папці, розділені знаком табуляції. Цей формат відмінно розуміє табличний редактор - якщо ви відкриєте файл, наприклад, в Excel, то він сам розіб'є інформацію на рядки і колонки і у вас буде таблиця, яку далі можете використовувати на свій розсуд.