Як годувати гусей.

Тримати гусей дуже вигідно, тому що корму вони в основному вживають трав'яні і найбільш добре засвоюють висівки. Вигодовування гусей обходиться набагато дешевше, ніж курок, до того ж гусенята коштують дуже дорого і при їх домашньому розведенні приносять господареві додаткову вигоду. Раціон харчування гусей залежить від пори року.
Вам знадобиться
  • -вересні
  • -зернові отходы
  • -отруби
  • -жмых
  • -мел
  • -песок
  • -гравий
Інструкція
1
Влітку гуси повинні весь день міститися на випасі і годувати їх слід тільки на ніч. Давати потрібно вологу мішанку з зерноотходов. Якщо пасовища містять убоге кількість зелені, то вводиться додаткове ранкове годування.
2
Маленьких гусенят потрібно годувати вареним яйцем і круто звареної пшоняною кашею. З третього дня в раціон додається подріблена, висівки, зелень. Поїти потрібно чистою водою, а один раз на добу - слабким розчином марганцівки. На вигул гусенят випускають з одного місяця під закриту сітку, бо їх можуть понести шуліки або ворони.
3
В зимовий період в приміщення для утримання повинні стоять корита з піском, крейдою і гравієм.
4
Дорослих гусей годують подрібненим сіном або сінної потерті. В раціоні повинні бути присутніми зернові корми, коренеплоди та концентрати. Обов'язково в мішанку додають макуха, м'ясо-кісткове борошно. Ставлять корита з чистою водою, після поїдання зерновий мішанки гуси повинні промити дзьоб, так як мішанка забиває дихальні отвори.
5
Зерно краще давати пророщене, картопля - відвареної. Годівля повинна бути триразовим з однаковими проміжками часу.
6
Восени скармливаются всі відходи зелені з присадибної ділянки. У хід йде бадилля від моркви, буряка, капустяне листя, дрібні коренеплоди і тріснуті капустяні качани.
7
Якщо немає сильних морозів, то гусей випускають на розчищений вигул на кілька годин. Освітлення в приміщення для утримання гусей повинно бути додаткове. Включати його потрібно в 5 ранку під час першого годування і вимикати в 23.00.