Як видалити швидко синяк. Як можна замазати синяк.

Синяк (гематома) - малосимпатичним явище. І, звичайно, перша реакція людини - вжити після забиття екстрені заходи: прикласти холод, розтерти і т.д. Але якщо час згаяно, і синяк вийшов назовні, то попереду у нього (і у вас, природно) - досить тривале цвітіння усіма фарбами веселки. Лікарняних з діагнозом « Синяк » не дають, тому треба в найкоротші терміни позбутися його своїми силами. Благо, є кілька ефективних і швидких способів.
Інструкція
1
Купіть в аптеці бодягу (іноді пишеться «бодяга») і використовуйте її згідно інструкції у вкладиші. Традиційно цей препарат з прісноводної губки розводять соняшниковою олією (краще нерафінованою), розмішують, наносять, як крем, безпосередньо на синець і тримають деякий час. Соняшникова олія можна замінити будь-яким іншим рослинним маслом або спиртом, а то і просто водою. Якщо синяк знаходиться на місці, де можливо накласти пов'язку, треба зробити це (таким чином досягається більш щільний контакт препарату з гематомою). На обличчі використовувати бодягу слід дуже обережно, щоб вона не потрапила на слизову очей або рота. Забодяжіваніе - саме так називається ця процедура позбавлення від синців, вона займає перше місце в справі швидкого видалення гематом.
2
Зробіть теплий компрес. Змочіть серветку теплою водою і прикладіть до синців. У міру охолодження серветки змочуйте її в теплій воді і знову прикладайте до синців. Тепло помітно активізує циркуляцію крові, і гематома швидко розсмокчеться. Воду можна замінити теплим чаєм, такий компрес не тільки розсмоктує синяк, але і володіє легким знеболюючим властивістю. З метою прогрівання застосовують також перцевий пластир, однак, якщо синяк розташований в області навколо очей, використовувати його не рекомендується.
3
Придбайте в аптеці спеціальні препарати, що мають розсмоктуючу дію. Це різноманітні креми, мазі, гелі. Такі як Троксевазин, Синяк OFF, Арніка, Швидка допомога від синців, Лиотон, Гепариновая мазь і т.д. Показані також креми, у складі яких є Рутин (вітамін Р), екстракт каштана, слина п'явки (гірудин).
4
Нанесіть на гематому йодну сіточку. Підмальовувати її, коли вона стає ледве видною.
5
Прикладіть до синців капустяний лист, квітки календули (нагідок), лист подорожника або лопуха, якщо синяк ви отримали під час садово-городніх робіт на дачі. Підійдуть також суцвіття коров'яку і листя мати-й-мачухи. Добре перед використанням листя і квітки злегка пом'яти, щоб виступив сік. Чудові результати дасть сиру картоплю. Потріть картоплину на дрібній тертці і прикладіть кашку до синців. Якщо ні терки, можна порізати картоплю кружечками і по черзі, через 2-3 хвилини, прикладати до ураженого місця.
Корисна порада
Якщо синці з'являються у вас не тільки від сильного удару, але і від ледь відчутного дотику (розглядав себе, ви дивуєтеся «А це звідки? Ой, і тут теж!»), Це сигнал до того, що вам пора приймати вітамін С. Він сприяє зміцненню стінок судин, які, мабуть, у вас дуже тонкі.