Як визначити вік собаки. у скільки у собак випадають зуби.

Необхідність визначити вік зазвичай виникає, якщо тварина потрапляє до вас випадково. Для того, щоб зрозуміти, скільки років вашому собаці, необхідно звернути увагу на стан зубів, очей і шерсті тварини.
Інструкція
1
Найбільш інтенсивно собаки розвиваються в перші два роки життя. Після цього терміну прийнято вважати, що один календарний рік прирівнюється у маленьких собачок до п'яти років життя, у середніх до шести, а у великих порід до семи років.
2
Визначення віку найпростіше почати з огляду зубів. Якщо до вас потрапив щеня, то слід знати, що різці та ікла на верхній щелепі починають прорізуватися на 20-25 день життя. До місяця у малюка повинен бути повний комплект молочних зубів. Потім молочні різці починають змінюватися у віці 4-5 місяців, ікла прорізуються в 5-6 місяців. До року у собаки повинен змінитися весь молочний ряд. До півторарічному віком зачепи нижньої щелепи починають поступово стиратися. До 2,5 років мають стертости середні різці нижньої щелепи. Зуби починають втрачати свій блиск і білизну. У три роки починають стиратися зачепи верхньої щелепи. У чотири роки стираються середні різці верхньої щелепи. У п'ять років стирання піддаються і ікла. При огляді вони виглядають тупими. З шести років зуби собаки починають жовтіти, з'являється зубний камінь. У більш старшому віці можливе випадання зубів. Слід враховувати, що стан ротової порожнини собаки багато в чому залежить від умов її життя. Тому, якщо ви сумніваєтеся в правильності своїх підрахунків, зверніться за консультацією до ветеринарного фахівця.
3
Також вік собаки допоможе визначити стан вовни. З віком шерсть у собак грубіє, втрачає свій блиск. У шість-сім років з'являється сивина в області губ і підборіддя. Поступово вона поширюється на всю морду і лоб собаки.
4
Після 7 років очі у собаки здаються більш глибоко посадженими. Може спостерігатися розширення зіниці, помутніння очі (в наслідок старечих захворювань очей).
5
Слід знати, що тривалість життя собак в чому залежить від породи. Так, великі собаки живуть, в середньому, 10-12 років, середні і дрібні 15-18. Деякі особини можуть доживати і до 20 років.