Як вибрати лазерний нівелір.

Вибір лазерного нивелира залежить від необхідної дальності, точності та його цільового призначення - для зовнішніх або внутрішніх робіт, для перевірки підлоги або стін, формуючого лінії або задає осі, з компенсатором або без нього.
Інструкція
1
Вибираючи лазерний нівелір необхідно звернути увагу на похибка побудови площин. Але іноді висока точність приладу досягається за рахунок скорочення кількості функцій. Лазерні нівеліри з автокомпенсатора стандартних моделей мають точність 0,2мм на 1м, а моделі з електронною системою компенсації - 0,1мм на 1м.
2
Стаціонарні або позиційні нівеліри з використанням приймача мають дальність роботи на вулиці 50 - 70 м, в приміщенні 20 - 30 м, а лазерний сектор становить 110 градусів.
3
Для зовнішніх робіт краще вибрати лазерний нівелір ротаційного типу з вращающим елементом, який утворює замкнуту лінію. Дальність такого нивелира з приймачем становить 300м - 1 км, точність не менше 10мм на 100м, а у дорогих моделей до 3мм на 100м.
4
Для внутрішніх робіт підійдуть прості, популярні на сьогоднішній день, прилади, що створюють проекцію площин з двома призмами, які будують пересічні горизонтальну і вертикальну лінії. Для більш складних внутрішніх робіт можна використовувати мультілазери - нівеліри з кількома призмами. З одним таким включеним лазером роботи можуть виконувати відразу кілька людей.
5
Не можна вибрати лазерний нівелір тільки на підставі технічних характеристик, важливе значення має і конструкція приладу. Недорогі моделі мають пластмасовий корпус, у них відсутній механізм доведення і металеві упори, кнопки не захищені від вологи і пилу, тому такі моделі не призначені для вулиці.
6
Для вуличних робіт із застосуванням приймача випромінювання необхідні більш професійно виконані нівеліри: з корпусом, виготовленим з високоміцного індустріального пластика, з наявністю механізму доведення, з захищеними від вологи і пилу кнопками, зі стійками і металевою основою.
7
Крім того, не варто купувати прилад в сумнівному місці, краще вибрати лазерний нівелір відомого бренду в магазині мають хорошу репутацію і відповідає за свій товар.
Зверніть увагу
Лазерний нівелір визначає горизонталь, вертикаль і відхилення від них. Розмітити ділянку, змінити ландшафт саду, звести котедж та інші споруди простіше з цим приладом. Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий, працювати може одна людина. Як вибрати лазерний нівелір. Вибирати нівелір потрібно після визначення кола завдань, які він буде виконувати.
Корисна порада
Вибираючи лазерний нівелір. Лазерні нівеліри можна розділити на дві категорії за принципом побудови лазерної площині: ротаційні лазерні нівеліри і позиційні будівники площин. У більшості моделей лазерних розбудовників площини ставиться магнітний демпфер - такий пристрій швидше заглушить коливання лазера, і ви зможете швидше приступити до роботи, якщо, наприклад, хтось потривожить лазерний нівелір, що стоїть на хиткому підлозі.