Як привчати кошенят до будинку.

У вас з'явився маленький кошеня? У ваших силах полегшити малюкові розлуку з мамою-кішкою і допомогти швидше звикнути до нового будинку.
Інструкція
1
Для початку дайте новому члену сім'ї озирнутися. Якщо в сім'ї є діти - поясніть їм, що перший час малюка можна тривожити, нехай трохи звикне, адже для нього переїзд в новий будинок - справжній стрес.
2
Після того, як кошеня трохи огляне, покажіть йому місце, де буде здійснюватися годівля. Найкращий варіант, якщо ви заздалегідь запитайте у господарів кішки, ніж вони прикормлювали малюків і запропонуйте йому ту ж саму їжу. Це допоможе швидше адаптуватися, а також не викличе розлади шлунка малюка через різкої зміни їжі. Поруч з тарілочкою з їжею обов'язково повинна стояти мисочка зі свіжою водою. Найкраще давати кошеняті профільтровану воду, так як в сирої з під крана міститься багато шкідливого хлору.
3
У перші дні кошеня може проявляти занепокоєння, "плакати", шукати маму-кішку. Частіше беріть його на руки, гладьте, розмовляйте з малюком ласкавим голосом. Щоб кошеня краще спав ночами, можна в перший час покласти йому в будиночок ганчірочку, просочену запахами материнського гнізда. Для цього заздалегідь попросіть власників кішки потримати ганчірочку там, де жила мама-кішка з дітками. Відчуваючи рідний запах, ваш кошеня швидше заспокоїться.
4
Заздалегідь запасіться всім необхідним інвентарем для догляду за кошеням. Спеціальний корм для малюків до року, мисочки під їжу і воду, лоток для туалету, наповнювач, гребінець для довгої шерсті. Заздалегідь дізнайтеся у господарів кішки, який вони використовують наповнювач для туалету. Купивши такий же, ви полегшите собі процес привчання малюка до власного туалету.
5
Якщо у вашому будинку є інші тварини, то стежте за тим, щоб "старші" не лякали і не кривдили маленького. Навіть якщо спочатку ваші тварини не знайшли спільної мови - не турбуйтеся. За допомогою терпіння, ласки і рівнозначного уваги ваші вихованці обов'язково подружаться!
Ви задумали переїзд в нове житло. І вже все готово до відбування, залишилося укласти речі і щасливо святкувати новосілля. Але ваша кішка чи кіт можуть вирішити по-іншому і стати більш ніж неадекватними. Як уникнути таких проблем при адаптації кішки до нового дому ?
Інструкція
1
Не поспішайте забирати кішку зі старого житла. Навіть якщо ви вже зібрали речі і ось-ось вирушите за новою адресою, нехай ваша тварина побуде ще трохи в старому, поки ви не підготуєте нове приміщення до його приїзду. Тільки ваш вихованець не повинен знаходитися цей час в гордій самоті - запросіть в будинок доглянути за ним когось, кому тварина довіряє і кого любить.
2
Розкладіть в новому будинку речі вашого вихованця так, як вони перебували в старому. Якщо він виявляв якусь особливу любов до якоїсь деталі вашого гардеробу, то викладіть її на видне місце. Нехай ваш запах заповнить собою нове житло.
3
Відразу визначте, де буде знаходитися лоток і посуд кішки. Викладіть в миску смачне частування. По приїзду в будинок ваша кішка повинна знайти собі своє місце.
4
Постарайтеся відразу обмежити пересування тварини по квартирі розмірами однієї-двох кімнат. І поступово збільшуйте площа її території. Це допоможе уникнути маленькому тварині зайвого стресу.
5
Привезіть тварина в будинок. Дайте йому оглянути нове житло. Не залишайте його одного, але й не переслідуйте його. Часом розмовляйте з ним, це дасть зрозуміти, що ви поруч, а значить ваш вихованець під захистом.
6
Не поспішайте випускати тварину на подвір'я. Дайте йому можливість рівномірно і поступово досліджувати територію. Відкривайте перед ним кожен день нові двері. Потім дозвольте тварині добре вивчити під'їзд або веранду. І тільки після цього, через кілька тижнів після переїзду, відпустіть на вулицю на недовгий час. В ідеалі перші прогулянки ваша кішка повинна вчиняти на голодний шлунок. Тоді вона обов'язково повернеться в будинок, щоб поїсти.
7
Почекайте з покупкою нових меблів хоча б пару тижнів. Цього часу, як правило, достатньо, щоб маленька істота перестало мітити територію і тулитися по кутках.